• Anasayfa
  • Oyun
  • PS4’te Oyun Oynadığı Sırada Dual Shock 4’ten Dumanlar Çıkmaya Başladı!

PS4’te Oyun Oynadığı Sırada Dual Shock 4’ten Dumanlar Çıkmaya Başladı!

1
0
0
0
0
Reddit kullanıcısı Chino1130’un paylaştığı bir fotoğrafta, Dual Shock 4’ün içerisinden dumanlar çıkmasına neden olan erimenin olduğu alan görülüyor.
Genelde bu tarz sorunlar, cihazın ana donanımlarının bulunduğu alanlarda meydana gelir. Fakat Chino1130 adındaki Reddit kullanıcısının başına gelen olay PS4’le alakalı değil, direkt cihazın konsolu olan Dual Shock 4’le ilgili.

Kullanıcının paylaştığı fotoğrafta bataryanın olduğu bölümde bir erimenin olduğu görülüyor. Buna sebep olarak ise normal şarj adaptörü yerine hızlı şarj adaptörünün kullanılması gösteriliyor. 

Kullanıcının bunu yaşaması doğal, çünkü hızlı şarj teknolojisinin bulunduğu cihazlarda bunu destekleyen bazı bileşenler yer alıyor. Yani hızlı şarj desteği bulunmayan bir cihazı bu adaptörle şarj etmeye çalışırsanız, gelen gücü kontrol edebilecek bir mekanizmanın olmamasından dolayı cihazda bir güç fazlalığı olacaktır. Bu da Chino1130 kullanıcısının oyun konsolunun başına geldiği durumun sebebini ortaya çıkarıyor. Fotoğrafa yakından baktığımızda Dual Shock’ta aşırı ısınmadan kaynaklanan kömürleşmiş bir nokta olduğu görülüyor. Muhtemelen hızlı şarj adaptörü, konsola aşırı güç yüklediği için lityum-iyon pilde böyle bir sorunun ortaya çıkmasına neden olmuş. 

Sonuç olarak konsolun içerisinden sadece dumanlar çıktığı için arkadaşın oldukça şanslı olduğunu düşünüyorum. Çünkü bu tarz durumlarda patlama durumlarının da yaşandığını biliyoruz. (ucuz yırtmış)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0