• Anasayfa
  • Oyun
  • PS4'ün Kumandası Artık Playstation 3'te Çalışıyor

PS4'ün Kumandası Artık Playstation 3'te Çalışıyor

2
1
1
1
0
PS4'ün Kumandası Artık Playstation 3'te Çalışıyor
Yapılan güncelleme sayesinde Playstation 4'ün kumandasını Playstation 3'te de kullanabileceksiniz.
Playstation 3 ve Playstation 4'e hataları ve optimizasyon sorunlarını düzeltecek olan bir güncellemenin geleceğini burada yaptığımız haberimizden duyurmuştuk. Nihayetinde geçtiğimiz günlerde her iki konsola bahsedilen güncellemeler geldi. Playstation 4'ün kolu daha öncesinden Playstation 3'te yalnızca kablo takılı haldeyken çalışıyordu. Ancak Playstation 3'e gelen 4.60 güncellemesi ile birlikte artık Playstation 4'un kumandasını kablosuz olarak Playstation 3'te kullanabiliyoruz.

Ancak ne yazık ki tüm fonksiyonlar tam olarak çalışmıyor. Örneğin Dualshock cihazların en önemli fonksiyonlarından biri olan titreşim özelliği ne yazık ki Playstation 3'te çalışmıyor. Yani Dualshock 4 cihazınızı Playstation 3'e bağlarsanız titreşim özelliğini kullanamayacaksınız. Muhtemelen Sony firması ilerleyen zamanlarda yapacağı yeni bir güncelleme ile birlikte bu sorunu da çözecektir diye düşünüyorum. Neticesinde Dualshock 4'ün Playstation 3'te çalıştığını düşünürsek titreşim özelliğinin de Playstation 3'te çalışabileceğini söyleyebiliriz.

İşin aslında ben bundan ziyade Playstation 3'ün kumandasının Playstation 4'te çalışmasını isterdim. Playstation 4 cihazı olan bir kişi Playstation 3'ü daha az kullanıyor hatta belki de hiç kullanmıyor. Şimdi böyle bir durumda Playstation 4'ün kontrol cihazının Playstation 3'te çalışması da çokta önemli bir durum değil. Ancak Playstation 3'te kullandığınız kumandanızın bozulması durumda Playstation 4'ün kumandasını Playstation 3'te kullanabilecek olmak hayat kurtarabilir.
2
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
1
0