• Anasayfa
  • Oyun
  • P.T. oyunundaki ses kaydı uzaylılarla ilgili gerçek bilgiler mi?

P.T.'deki Ses Kaydı Uzaylılarla mı İlgili?

1
0
0
0
0
P.T.'deki Ses Kaydı Uzaylılarla mı İlgili?
T.A.A.'nın birkaç gün önce canlı yayında demosunu oynadığı oyun olan Silent Hill P.T.'de, radyodaki İsveççe konuşmanın Türkçe karşılığı kafaları karıştırdı!
Gamescom'un şu anda açık ara çıkması en fazla beklenen oyunu Silent Hill P.T. Birkaç gün önce sizlerin fenomeni olan T.A.A., canlı yayında bu oyunun demosunu oynamıştı. Fakat oyunla ilgili çok ilginç bir detay şu sıra gün yüzüne çıktı. Oyunun bir bölümünde radyoda konuşan karakterin söyledikleri Türkçeye çevrilince, uzaylılarla ilgili subliminal mesaj mı veriliyor soruları ortaya çıktı.

Oyunun Teaser'ında yer alan İsveççe ses kaydının dilimizdeki çevirisi şu şekilde: 

“Gözlerini kapat. Bırak kulakların radyoyu dinlesin. Sesimi duyuyor musun? Kendi ruhunun çığlıklarını duyabiliyor musun?

Seçelim; benim sana geleceği anlatan sesim yada işkence dolu çırpınışların. Ee? Hangisini seçiyorsun? Seçebilirsin, Kendi hayatını. Kendi geleceğini!

Akıllı biri olarak zaten fark etmiş olabileceğin gibi, 75 yıl öncesinin radyo oyunu aslında gerçekti. Buradalar, Dünyamızdalar. Her şeyi görüyor ve kontrol ediyorlar. Haberlere güvenme. Polise güvenme. Onlar zaten kontrol altına alınmış halde.

75 yıldır bu böyle. Sadece efendimiz onları uzakta tutabilir. Bir hakka sahipsin. Bizden biri olma hakkına. Dünyamıza hoş geldin. Çok yakında, yeni bir boyutun kapıları açılacak.”

 

"75 yıl öncesinin radyo oyunu gerçekti" derken aslında kastedilen, 1938 yılındaki bir radyo programının Cadılar Bayramı bölümü olarak yayınlanan War of the Worlds uyarlaması. Buradaki "gerçekti" ifadesinin yer alma nedeni ise radyo oyununun uzaylı işgali haberini veren haber başlıkları şeklinde kurgulanmış olması.

Peki sizin bu konudaki düşünceleriniz neler?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0