• Anasayfa
  • Oyun
  • Razer, Android Oyun Konsolu Ouya'yı Satın Aldı!

Razer, Android Oyun Konsolu Ouya'yı Satın Aldı!

0
0
0
0
0
Teknoloji dünyasında büyük balığın küçük balığı yediği durumlara artık alıştık. Bu duruma son örnek olarak ise karşımızda Razer ve Ouya var.
E3'ten gelişmeler gümbür gümbür gelmeye devam ediyor. Hatırlayacaksınız birkaç gün önce bu haberimizde Razer'ın Android tabanlı oyun konsolu Ouya ile ilgilendiğini ve satın alma gibi bir ihtimalinin bulunduğunu söylemiştik.

Beklenen haber bugün E3'de geldi ve Razer, Ouya'yı satın aldığını resmi olarak duyurdu. Ouya'yı bilmeyenleriniz için hemen kısaca hatırlatalım; Ouya Android işletim sistemine sahip bir oyun konsolu. Kickstarter üzerinden oldukça başarı bir şekilde destek toplayan Ouya, 2013 yılının ortalarında 99 dolardan satışa sunulmuştu ki bu fiyat bir oyun konsolu için oldukça iyi bir fiyattı.Ancak sonradan Ouya'nın ekibi donanımdan çok yazılıma yönelme kararı almış,  oyun mağazası ve üçüncü parti oyun konsolları için arayüzler yapmaya başlamıştı.

Android TV'nin çıkışı ve sektöre Razer, Nvidia gibi ağır topların girişi, Ouya'nın ilerleyişini de durdurmuştu. Sonuç olarak zor günler geçiren şirketin ürünlerine karşı olan ilgi gitgide azalmıştı. Şimdi ise Ouya, Razer'ın bünyesinde tekrar canlanacak gibi duruyor.  Henüz oldukça yeni olan satın alma olayı hakkında Razer'ın ne kadar bir ücret ödediği vb. detaylar belli değil. Önümüzdeki günlerde hem satın alma işlemi hakkında, hemde Razer bünyesine giren Ouya'nın kaderi hakkında gelişmeleri sizlere bildireceğiz.

Kaynak: liliputing.com
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0