• Anasayfa
  • Oyun
  • Razer Yeni Oyuncu Klavyesi, Roccat ise Yeni Oyuncu Faresini Tanıttı

Razer Yeni Oyuncu Klavyesi, Roccat ise Yeni Oyuncu Faresini Tanıttı

0
0
0
0
0
Oyuncu ürünleri konusunda iki başarılı firma olan Razer ve Roccat, yeni ürünleriyle piyasaya çıkıyor. Razer, Blackwidow Ultimate adındaki mekanik klavyesi, Roccat ise Kova adını verdiği yeni mouse ile oyunculara yenilikler sunacak.
En iyi oyuncu ürünleri sunmasıyla meşhur olan Razer ve bir o kadar da ünlü Alman firması Roccat, özellikle profesyonel pc oyuncularına sağladıkları ürünlerle dikkat çekiyor. Sürekli yeni ürünler çıkaran bu iki firma yeniden yepyeni oyuncu ürünleriyle karşımıza çıktı.

Razer'ın ünlü BlackWidow ailesine dahil olacak olan yepyeni mekanik klavyesi BlackWidow Ultimate ve Roccat tarafında ise Kova adını taşıyan serisine yepyeni özellikleriyle performans canavarı oyuncu faresini duyurdu.İlk olarak Razer'a ve haliyle BlackWidow Utimate klavyesine bakalım. Tasarımsal olarak klasik Razer klavyesi gibi görünen BW Ultimate, 60 milyon basma ömrüne sahip olmasıyla parasının hakkını verebilecek bir uzun kullanım sunabiliyor. Artık Razer'ın efsanesi olan ve Chroma adı verilen led ışık desteğini barındıran bu klavyede Razer Synapse uygulaması ile dilediğiniz ayarları yapabiliyorsunuz. Bu da ayrı bir keyif olduğunu biliyoruz. Ancak hatırlatmak gerek. Bu klavyenin led ışıkları rengarenk değil, sadece yeşil ışık verebiliyor.

Üzerinde ses çıkışı ve mikrofon girişi jakları bulunan klavyenin BlackWidow Chroma modeline göre renk desteği kısıtı ve Macro tuşlar bölümü bulunmamasıyla fark ediyor. Ancak bilinen BlackWidow Chroma Tournament Edition'a göre daha iyi bir performans sunduğunu da belirtelim. Fiyatına da gelecek olursak 110 Dolar olan Razer BlackWidow Ultimate 2016 Edition fiyatını oldukça karşılayan bir klavye olduğunu belirtmeden geçmemek gerekli.Diğer bir ürünümüz olan Almanya çıkışlı firma Roccat'in Kova adını taşıyan yepyeni faresi. 3500 DPI'lık Pro-Optic R6 sensörü ile üstün bir performans sunacak olan Kova'nın bir de Overdrive modu bulunuyor ki bu moda geçiş yaptığınızda 7000 DPI gibi efsane değerlere çıkabiliyor. İçinde 72Mhz hızında bir ARM MCU bulunan Roccat Kova tuşlar için yapacağınız farklı atamaları da 512kb büyüklüğündeki hafızasında tutarak istediğiniz özel ayarları tek tek yapmaya gerek kalmadan kullanabilmenizi sağlıyor.

1ms tepkime süresi bulunan Roccat Kova oldukça performans canavarı bir mouse olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu ürünün fiyatı şu anda belli değil.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0