• Anasayfa
  • Oyun
  • Capcom Resident Evil 2'yi Yeniden Yapabilir!!

Capcom Resident Evil 2'yi Yeniden Yapabilir!!

0
0
0
0
0
Resident Evil 2 yoğun istek üzerine yenilenebilir.
Dünyanın en iyi ve en eski zombi oyun serilerinden birisi olan Resident Evil serisini hepimiz biliriz. Birçok oyunu bulunan ve Leon Scott Kennedy'nin ön planda olduğu Resident Evil 4 ile patlama yapmış serinin önceki oyunlarını bilenler, Resident Evil 2 oyununun ayrı bir yeri olduğunu bilirler.

1998 yapımı bu oyun, becerikli bir Resident Evil hayranı tarafından Resident Evil 4'ün oyun stili ile yenilenmiş ve Resident Evil 2'nin günümüz teknolojisiyle yenilenmesinin kabul edilmesi amacı ile Capcom'a oyunun videosu gönderilmişti. Resident Evil serilerinin, Resident Evil 5'den beri yapımcılığını yapan Yoshiaki Hirabayashi de bu fikri oldukça beğenmiş olsa gerek ki bu fikri oyunun kendi Facebook sayfasında yayınladı. "Aslında şimdiden kafamdaki fikirleri toplamaya başladım. Yapılan çalışmayı biraz iyileştirdikten sonra patronuma gittim ve bu işin projesini ona sundum" diye konuşan Hirabayashi, projenin Facebook sayfasından paylaşılma amacının hayranların görüşlerini almak olduğunu belirtti ve yorumlara göre oyunun yenilenmiş bir halinin yapılma olasılığının çok yüksek olduğunu söyledi. Hatta sadece Resident Evil 2 değil, aynı zamanda Resident Evil 3'ün de yenilenmesini isteyen birçok hayranla karşılaştığını belirten Hirabayashi, kendi fikrinin olumlu yönde olmasının yanı sıra hayranlarından aldığı bu destek ile projeye oldukça sıcak bakıyor.

Rob Lima tarafından, Resident Evil 2'nin yenilenmesi teklifi amaçlı yapılmış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:
 

Resident 2'nin bir parçası olan Resident Evil: The Darkside Chronicles'dan alınmış çevre planmasının, Resident Evil 4'ün görünümü ve oyun tarzı ile birleştirmiş ve ortaya yeni bir Resident Evil 2 çıkartmış olan bu video, birçok kişinin beğenisini kazandı bile.

Oyunun yapımının kesinleşmesi için Capcom tarafından yapılacak resmi açıklama bekleniyor.

Kaynak: GameSpot
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0