• Anasayfa
  • Oyun
  • Rockstar Yeni Oyunu İçin Tasarımcı Arayışında

Rockstar Yeni Oyunu İçin Tasarımcı Arayışında

1
0
0
0
0
Oyun sektörünün dev isimlerinden Rockstar, yeni bir oyun ile gelmeye hazırlanıyor.
GTA V'i piyasaya sürmesiyle beraber kasasına sağlam bir para koyan -hala da devam eden- Rockstar, şimdiden yeni bir oyunun temellerini yavaş yavaş atmaya başladı.

Henüz ortada oyuna dair hiçbir şey yok, çünkü daha oyunun kadrosu yeni yeni şekilleniyor. Şöyle ki, Rockstar Toronto, yeni yapacağı oyunun tasarımında görev yapacak sağlam özelliklere sahip bir tasarımcı aramakta.Verilen iş ilanı ile yeni bir tasarımcı aradığını duyuran Rockstar, işe alacağı tasarımcıda aradığı özellikleri de ilanda bildirmiş durumda. İlana göre iş başvurusunda bulunan kişilerde fizik temelli olacak şekilde prosedürel animasyon teknolojisine hakim, yok edilebilir çevre ve silaj tasarımı konusunda deneyimli olması gibi özellikler bekleniyor.

Bunlarının yanı sıra yeni tarımcıdan beklenen pek çok sorumluluk, nitelik ve yeterlilik koşulları da bulunmakta. Görselde de görebileceğiniz gibi Rockstar'ın iş ilanı oldukça uzun. Gerçi yeni ve iddialı bir oyun yapma konusunda kararlı olan şirketin tasarımcısını seçerken bu denli hassas olması da son derece normal.
 


Bu arada ilanda yer alan ''Asimetrik co-op gizlilik deneyiminin temelini yapmak için gelişmiş fiziksel ve dijital ön örnek yapım yetenekleri gerekmektedir'' ibaresi de biraz oyun severleri heyecanlandırabilir. Çünkü burada Rockstar'ın bahsettiği asimetrik oynanış, birden fazla oyuncunun birlikte oynadığı ve her oyuncunun birbirinden farklı olarak kendi oyun içi tecrübe edinmesi demek. Birbirlerinden bağımsız olarak oynayacak oyuncuların oyun içi rolleri de bu bağlamda farklılık gösteriyor.

Oyun piyasasında bu tarz oyunlar pek fazla değil. Aslında bu durum da, Rockstar'ın yeni oyununu merak etmemiz açısından büyük bir etken.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0