Rollercoaster Tycoon 4 Mobil Geliyor

0
0
0
0
0
Rollercoaster Tycoon 4 Mobil Geliyor
Oyun dünyasının en başarılı şirketlerinden biri olan Atari şirketi son zamanlarda eski günlerini mumla arıyoruz diyebiliriz. Atari firması bu kötü gidişatını durdurabilmek için farklı bir yol izliyor ve en başarılı oyun serilerinden biri olan RollerCoaster Tycoon'un mobil sürümünü geliştiriyor
Oyun dünyasının en başarılı şirketlerinden biri olan Atari şirketi son zamanlarda eski günlerini mumla arıyoruz diyebiliriz. Atari firması bu kötü gidişatını durdurabilmek için farklı bir yol izliyor ve en başarılı oyun serilerinden biri olan RollerCoaster Tycoon'un mobil sürümünü geliştiriyor. Özellikle son dönemlerde mobil oyunlarının önemi ve popülerliği tartışılmaz bir gerçek. RollerCoaster Tycoon serisinin yeni oyunu olan RollerCoaster Tycoon 4'ün bu yıl içerisinde bilgisayar platformuna çıkacağı Atari firması tarafından daha öncesinden duyurulmuştu.Firma büyük bir sürpriz yaparak yeni RollerCoaster Tycoon oyununun mobil versiyonunu da geliştirecek. RollerCoaster Tycoon'un mobil sürümü şu anlık  iOS platformuna nisan ayı civarında yapacak. Ancak ilerleyen zamanlarda oyunun Android sürümü kesin olarak piyasaya çıkacak. RollerCoaster Tycoon'un mobil sürümü ve bilgisayar sürümü arasında pek çok fark olacak. Bu farklardan en önemlisi mobil sürümü internet bağlantısını destekleyecek böylelikle online olarak muhtemelen Facebook veya diğer sosyal medya hesapları ile bağlı olarak oyunu oynayabileceksiniz. Özellikle yeni neslin sosyal medya üzerinden oynanan ve rekabet edilen oyunları oldukça sevdiğini düşünürsek Atari'nin bu hamlesinin çok mantıklı olduğunu söyleyebiliriz. Hem serinin eski hayranlarını mutlu edecek yeni bir RollerCoaster oyunu hemde seriyi hiç oynamamış yeni nesil için mobil versiyon oldukça mantıklı bir hamle.

Kısaca RollerCoaster Tycoon oyunundan bahsetmek gerekirse serinin ilk oyunu 1999 yılında bilgisayar için piyasaya sürüldü. Oyunda kendi luna parkınızı kuruyor ve bu luna parkı işletmeye çalışıyorsunuz. Bu tarz işletme oyunları konusunda oldukça başarılı oyunlara imza atmış olan Atari'nin belki de en çok sevilen serilerinden biri de RollerCoaster Tycoon serisi olarak kabul edilmektedir. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0