Seagate'ten Xbox'a Özel ''Game Drive''

0
0
0
0
0
Xbox kullanıcıları için oyun depolama kabusuna ilaç gibi çözüm.
Oyun konsolu alırken ya da seçerken en fazla dikkat ettiğimiz unsurlardan biri de depolama alanlarıdır. Bu durum uzun süredir çoğu konsol sahibinin başına dert olmuş bir durumdur. 

Zaten Microsoft ve Sony de bu durumun farkında olduğunda, yeni oyun konsollarına 1TB depolama alanı seçeneği getirmiş durumda. Peki bu seçeneğe, yani 1TB'lık konsola sahibi olmayanların başı kel mi? Bu kullanıcılar gönül rahatlığıyla oyun depolayamayacak mı? Artık bu durumun güzel bir çözümü var (en azından şimdilik Xbox sahipleri için)Seagate, özellikle oyun depolamayı seven konsol kullanıcıların uzun süredir beklediği aksesuarı üretti. Artık Xbox One ve Xbox 360 için 2TB'lık depolama alanına sahip bir oyun sürücüsü bulunmakta. Bugün, bizim de ekip olarak bulunduğumuz Gamescom 2015 etkinliği kapsamında tanıtılan cihaz, USB 3.0 bağlantısı ile konsolunuza bağlanıyor. 

Tasarım olarak da Xbox'a göre dizayn edilmiş cihaz, konsolunuzun yanında herhangi bir görüntü kirliliği yaratmıyor. Konsolunuzda bulunan dijital oyunları -boyut bakımından yönetmek- özellikle Xbox One için bir problem değil. Ancak yükleme dosyaları oldukça devasa olan bazı oyunlar (Battlefield, The Witcher vs.) konsolların depolama alanları için sıkıntı olabiliyor. İşte bu gibi durumlarda devreye Seagate'in sürücüsü giriyor.

Eylül ayının başlarında piyasaya çıkacak sürücünün fiyatı 109 dolar

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0