• Anasayfa
  • Oyun
  • Sony, 10 Milyon PlayStation 3 Sahibine Tazminat Ödeyecek!

Sony, 10 Milyon PlayStation 3 Sahibine Tazminat Ödeyecek!

1
0
0
0
0
PlayStation 3 ile birlikte sunduğu "OtherOS" özelliğini sonradan kaldıran Sony bu kararı nedeniyle kullanıcılara tazminat ödemeye karar verdi. Eğer siz de PS3 sahibiyseniz bu haberimize mutlaka göz atın.
Sony’nin başı PlayStation 3 ile birlikte sunduğu bir özellikten dolayı uzun süredir dertte. PS3 üzerine Linux, FreeBSD gibi açık kaynak kodlu işletim sistemlerinin yüklenmesine olanak tanıyan “OtherOS” özelliğini sonradan kaldıran şirket, bu karardan mağdur olan kullanıcıların açtığı davalar sonucunda tazminat ödemeyi kabul etmek zorunda kaldı. Yapılan açıklamaya göre, OtherOS özelliği ile gelen PS3 sahipleri 55 dolar ve 9 dolarlık ödemeler alacak.

 Hangi Cihazlar Desteklenecek?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki ödeme alma hakkına sahip olabilecek kişilerin “şişman PS3” olarak da adlandırılan ilk nesil PS3’lere sahip olması gerekiyor. Yani, ince kasalı modeller için bu durum söz konusu değil çünkü ince PS3’ler için hiçbir zaman OtherOS özelliği sunulmadı. Ayrıca, ödeme alacak kişilerin PS3 üzerinde gerçekten bu özelliği kullandığını ispat etme zorunluluğu bulunuyor.

 Ödemeler Nasıl Alınacak?

PS3’te OtherOS özelliğini kullandığını ispatlayabilen kullanıcılar 55 dolar ödeme alacak. OtherOS kullanmayan PS3 sahipleri ise bu özelliğini bildiğini ve kullanmaya hevesli olduğunu ifade ederse  9 dolar ödeme alma hakkına sahip olacak. Sony’nin aldığı karar ile ilgili PSN’de yer alan e-posta veri tabanı baz alınarak kullanıcılara bildirim sağlanacak.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0