• Anasayfa
  • Oyun
  • Sony Daha Yüksek Performanslı PS4 Üretebilir!

Sony Daha Yüksek Performanslı PS4 Üretebilir!

0
0
0
0
0
Sony'den performans bağlamında daha iyi PS4'ler gelebilir.
Oyun konsolu denince akla ilk gelen isim olan PlayStation 4, bu konuda zirvede olmasına rağmen bazı özellikleri sebebiyle eleştirilmekte. Bunlardan en fazla dikkat çekeni ise konsolun, bazı oyunları 1080p 60fps standartında çalıştıramaması.

Ancak şirket bu durumla ilgili radikal bir atım atabilir. Geçtiğimiz günlerde bir oyun/oyuncu sitesine konuşan Sony Computer Entertainment başkanı Masayasu Ito, performans olarak daha güçlü bir PS4 modeli üretebileceklerinden bahsetti.

Yeni konsol modelleri üzerinde çalıştıklarını belirten Ito, söz konusu olan performansı arttırılmış versiyonların da bu modellerle birlikte gelebileceğini sözlerine ekledi. Aynı dönemde standart ve yüksek performans şeklinde iki farklı model sunabileceklerini söyleyen Ito, birlikte çalıştıkları pek çok firmanın da bu konuya sıcak baktığı söylemekte.Sony cephesinin böyle bir karar almasındaki en büyük etken ise şirketin yeni sanal gözlüğü PlayStation VR olarak görülebilir. Zira Sony, Playstation VR ile oyunculara 100 derecelik bakış açısına sahip, 1080p çözünürlükte bir deneyim sunma amacında. Bu tarz bir hedefte de şu anki PS4 modeli bir bakıma yetersiz kalabilir.

Son olarak PS Vita konusuna değinen Ito, Sony olarak Vita için herhangi bir oyun geliştirme girişiminde bulunmadıklarını, sadece bu konuda  üçüncü parti yapımcılara gereken desteği sağladıklarını dile getirdi.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0