• Anasayfa
  • Oyun
  • Sony'den Microsoft'un Ortak Platform Teknifine Yanıt Geldi!

Sony'den Microsoft'un Ortak Platform Teknifine Yanıt Geldi!

0
0
0
0
0
Microsoft'un birkaç gün önce Xbox Live için Windows 10 ve diğer çoklu oyunculu online platformlar için ''çarpaz platform'' sistemini destekleyeceğini duyurması ardından Sony'den bu konu hakkındaki yanıt gecikmedi.
Bundan birkaç gün önce Microsoft tarafından özellikle konsol oyuncularını sevindirecek bir haber gelmişti. buradaki haberimizden sizlere duyurduğumuz gibi Microsoft; Xbox Live, Windows 10 ve diğer çoklu oyunculu online platformlar için ''çarpaz platform'' sistemini destekleyeceğini duyurmuş ve PlayStation 4 ile Xbox One'ın online oyunlar ve multiplayer seçeneklerinde karşılıklı oynayabilecek olması sevindirmişti.

Şimdi ise Sony kanadından PlayStation 4 ve Xbox One'ın çapraz platform desteği noktasında açıklama geldi. Ki bu açıklama daha da sevindirici.Sony Computer Entertainment'ın Amerika ofisinde Yayıncı İlişkileri Başkan Yardımcısı olan Adam Boyes'un söylediğinie göre çapraz platform fikrinin geliştiricilere ve yayıncılara bağlı olduğunu, bu istekle kendilerine gelmeleri halinde bu tarz durumların olabileceğini ifade ederek olumlu bir yanıt verdi.

Şimdiye kadar Final Fantasy, Street Fighter V, Portal 2, Diablo III ve Rocket League'de gördüğümüz çapraz platform olayı aynı zamanda Paragon'da da kullanılacak. Yani bundan sonra oyun geliştiricileri çapraz platfrom olarak oyun çıkarmak isterlerse multiplayer modunda PlayStation 4 ve Xbox One kullanıcıları karşılıklı olarak kapışabilecekler. Bu da özellikle ülkemizdeki Xbox One kullanıcılarının çok fazla Türk oyuncu bulamama sorununu ortadan kaldırmış olacak.Son olarak bu çapraz platforma PC'nin de dahil edilip edilmeyeceği şu an için net değil. Microsoft tarafı Windows 10 ile dahil etmek istiyor olsa da şahsen PC'nin konsollar ile ortak olarak MP oynamasını doğru bulmuyorum. Çünkü özellikle FPS oyunlarında klavye ve mouse kullanımı her zaman oyun kolu ile nişan almaktan çok daha kolay olacağı için bir adaletsizlik durumu söz konusu olabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0