• Anasayfa
  • Oyun
  • iOS ve Android için PlayStation Oyunları Geliyor!

Sony, Mobil Pazara Göz Kırptı: iOS ve Android için PlayStation Oyunları Geliyor!

0
0
0
0
0
Oyun üreticilerinin mobil platformlara yakınlaşması devam ediyor. Nintendo'nun ilk mobil oyununu sunmasının ardından, Sony'nin iOS ve Android için PlayStation oyunları geliştireceği açıklandı.
Oyun devlerinin mobil platformlara yakınlaşması devam ediyor. Uzun yıllar mobil için oyun geliştirmeyi reddeden Nintendo, sonradan bu kararından vazgeçmiş ve Miitomo adlı mobil oyununu iOS için duyurmuştu. Nintendo'nun ardından ilginç bir açıklama da Sony'den geldi. Sony Computer Entertainment adlı şirketini Sony Interactive Entertainment olarak değiştiren Japon firma, yeni şirket çatısı altında kurulan ForwardWorks biriminde mobil platformlar için oyun geliştireceğini duyurdu.

 Android ve iOS için Geliyor

Verilen bilgiler 1 Nisan tarihi itibarıyla göreve başlayacak Sony Interactive Entertainment şirketi altındaki oyun ekibinin, öncelikle Japonya ve Asya pazarlarındaki oyunculara odaklanacağı belirtiliyor. Bu nedenle, mobil platformlara gelecek oyunların bu pazarda popüler olan oyunlar olma olasılığı da yüksek. PlayStation oyunlarının hem iOS hem de Android platformlarına yönelik olacağı da verilen bilgiler arasında.

 Sonu PlayStation Mobile Gibi Olmasın!

Aslında Sony'nin bu hamlesi şirketin mobil pazara yönelik ilk girişimi değil. Daha önce PlayStation Mobile ile konsol oyunlarının mobilde oynanmasını amaçlayan şirket, başarılı olmayan bu servisi geçtiğimiz yılın Haziran ayında sonlandırmıştı. Bakalım Sony'nin yeni mobil açılımı nasıl sonuçlanacak?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0