• Anasayfa
  • Oyun
  • Sony'nin Nintendo İle Birlikte Tasarladığı İlk PlayStation

Sony'nin Nintendo İle Birlikte Tasarladığı İlk PlayStation

0
0
0
0
0
Hepimizin çocukluğunda mutlaka atarinin bir yeri vardır. Gerçi PlayStation hayatımıza girdikten sonra pek atarinin yüzüne bakan olmadı ancak, ilk PlayStation, yine dev bir atari firmasından gelseydi acaba sonuç nasıl olurdu?
''Sony, ilk PlayStation konusunda Nintendo ile birlikte çalışsaydı ortaya nasıl bir sonuç çıkardı?'' sorusu, sanırız biz kadar başkalarının da aklını kurcalamış olacak ki, genelde bu tarz şeylerin ortaya çıktığı Reddit'te, yine bir kullanıcı tarafından bu olay gün yüzüne çıkmış.

Aslında bu durum gerçekten de 90'ların başında hayata geçme aşamasın eşiğinden dönmüş. Hatta Sony, Nintendo için bir prototip bile hazırlamış. Reddit kullanıcısı tarafından paylaşılan görsellerde de, Sony ile Nintendo'nun SNES ve PlayStation karışımı cihazının görüntüleri sunulmakta.Babasının o yıllardaki iş arkadaşının çöpe atılacak eskileri arasında bulduğu cihazı paylaşan Reddit kullanıcısı, Sony'nin aslında bu prototipi hayata geçirmeyerek ne kadar şanslı bir adım attığını göstermekte. Aslında burda iş Sony'den değil de biraz Nintendo'dan kaynaklanmış. Nintendo Sony yerine Philips ile çalışmaya karar verince, bu prototip de türünün tek örneği olarak kalmış.
 

Kaynak: Geek
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0