• Anasayfa
  • Oyun
  • Sony’nin Son Oyunu Uncharted 4 Satışa Sunulmadan Çalındı!

Sony’nin Son Oyunu Uncharted 4 Satışa Sunulmadan Çalındı!

1
0
0
0
0
Sony’nin Uncharted 4 oyununun İngiltere’deki mağazalara taşınması sırasında birçok kopyasının çalınmasıyla ilgili soruşturma başlatıldı.

Daha önce belirlenen satış tarihinden 2 hafta önce İngiltere’de satışa sunulmaya başlanan (illegal olarak) Sony’nin son oyunu Uncharted 4’ün mağazalara taşınma esnasında birçok kopyasının çalındığı ortaya çıkmıştı.

Sony ise bu olay hakkında hemen suç duyurusunda bulundu, İngiltere’deki ilgili kurumlar da konuyla ilgili resmi olarak soruşturma başlattığını duyurdu. PlayStation’ın blog sayfasına açıklamada bulunan Sony Başkanı Shuhei Yoshida, şimdilik rakam vermek istemediğini fakat oyunun birçok kopyasının çalındığını söyledi.

Böyle sıkıntılı bir olay yaşamasına rağmen oyunu dört gözle bekleyen oyuncuları düşünerek uyarılarda bulunan Yoshida, oyunu daha önce oynayan kişilerin Uncharted 4’le ilgili bilgiler ve spoiler’lar sızdıracağını, bu konuya ayrıca dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.  Yoshida, çalınan kopyaların sayısını söylemek istemese de İngiltere vergi dairesine beyanatta bulunan bir eBay satıcısı, oyunun 10 bin kopyasının çalındığını belirtmiş.

Oyunun hala kim tarafından ve nasıl çalındığı bilinmiyor. 10 Mayıs’ta satış raflarındaki yerini alacak olan oyun, ülkemizde de Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleriyle satılacak.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0