Sony'nin Yeni Oyunu : H1Z1

1
0
0
0
0
Sony'nin Yeni Oyunu : H1Z1
Planetside, EverQuest ve DC Universe gibi oyunları yapımcısı olan Sony Online Entertainment(SOE)'nin yeni bir oyun geliştirdiği ve bu oyunu kısa bir zaman içerisinde duyuracağını biliyorduk
Planetside, EverQuest ve DC Universe gibi oyunları yapımcısı olan Sony Online Entertainment(SOE)'nin yeni bir oyun geliştirdiği ve bu oyunu kısa bir zaman içerisinde duyuracağını biliyorduk. Bunu yakından takip eden oyuncular SOE'nin "www.h1z1.com" adlı bir siteyi tescil ettiğini fark etti. Kısa bir süre sonra ise SOE h1z1.com sitesini herkese açtı ve daha sonrasında yeni oyunları olan H1Z1 ile ilgili bilgileri paylaştı. H1Z1 adlı oyun zombi temalı bir hayatta kalma oyunu olacak. Üstelik oyun F2P olarak piyasaya sürülecek ve yapımcılarının söylediğine göre oyun kesinlikle Pay 2 Win olmayacak. Tabi ki de oyunda bazı eşyalar veya özellikler para ile satılacak ancak firmanın dediğine göre bu eşyalar oyunculara inanılmaz avantaj sağlamayacak.

MMO temalı bir oyun olacak olan H1Z1 genel açıdan baktığımızda DayZ'ye epeyce benziyor. Ancak yapımcıların söylediğine göre H1Z1'in dünyası gerçekten çok büyük olacak ve keşif edebileceğiniz çok fazla şey bulunacak. Aynı zamanda oyunun craft menüsü de olabildiğince geniş tutmaya çalışacaklarını belirtmişler. Oyun Amerika'da geçecek ancak oyunun hikayesi ve zombilerin nasıl ortaya çıktığı ile ilgili konular henüz belli değil daha doğrusu SOE bu konu ile ilgili herhangi bir bilgi vermedi. Oyunun yapımcıları ile yapılan röportajda yaklaşık olarak 5-6 hafta sonra H1Z1 Early Acces'e açılacağı söylendi. Oyuna erkenden erişmek istiyorsanız Steam üzerinden oyunu 20 dolara satın almanız gerekecek. Peki ya hani oyun F2P'di nereden çıktı bu satış diyecek olursanız; oyun tam çıkış yaptığında F2P olacak ancak oyuna erken erişim sağlamak istiyorsanız para vermeniz gerekecek. Kişisel olarak bu fikri hiç beğenmediğimi söylemem gerekiyor.

Hali hazırda DayZ ve Rust gibi oyunlarda Early Acces'te ve şuan için en çok satan oyunlar arasında  yer alıyorlar. Böyle bir durumda oyuncular H1Z1'e fazla ilgi göstereceklerini sanmıyorum. Son olarak H1Z1 oyunu ilk aşamada PC platformuna çıkış yapacak daha sonrasında Playstation 4'e de çıkması planlanıyor. Bunların dışında başka hangi platformlara çıkacağı henüz bilinmiyor. 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0