• Anasayfa
  • Oyun
  • Sony'nin Çevrimiçi Oyun Stüdyosu Columbus Nova'ya Satıldı

Sony'nin Çevrimiçi Oyun Stüdyosu Columbus Nova'ya Satıldı

2
1
0
0
0
Teknoloji dünyasının dev isimlerden Sony, çevrimiçi oyun hazırlayan alt stüdyolarından Sony Online Entertainment’ı Columbus Nova’ya sattı. Sony, bu satıştan sonra Daybreak Game Company ismiyle kullanıcılara ulaşacak.
Teknoloji dünyasının dev isimlerden Sony, çevrimiçi oyun hazırlayan alt stüdyolarından Sony Online Entertainment’ı Columbus Nova’ya sattı. Sony, bu satıştan sonra Daybreak Game Company ismiyle kullanıcılara ulaşacak.

H1Z1, EverQuest, Planetside ve DC Universe Online gibi çok ses getiren oyunlardan vazgeçen Sony, bu satışın ne kadara gerçekleştiği hakkında bir duyuru yapmadı. Yeni serilerle yoluna devam edeceğini belirten Daybreak Game Company, yalnızca PC ve Playstation için değil aynı zamanda Xbox ve mobil platformalar için de oyun geliştircek. Twitter’dan açıklama yapan yapımcı ekibin başındaki isim John Smedley ise Xbox One'a oyun geliştirmek için sabırsızlandığını ve Sony Online Entertainment adıyla geliştirilen bütün marka haklarının Daybreak Game Company'e kaydırıldığını açıkladı. Unutmadan, DC Universe Online'ın yönetmeni Jens Andersen, Twitter hesabı üzerinden yaptığı "Kim DC Universe Online'ı Xbox'ta görmek ister?" paylaşımıyla oyuncuların ilgisini zirveye taşıdı.    
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0