Paris Games Week’te İlk Gün Neler Oldu?

0
0
0
0
0
Sony, dün başlayan ve bir hafta sürecek olan Paris Games Week 2015'e damgasını vurdu. Sony yetkilileri PlayStation 4 platformu için hali hazırda tanıtılmış olan yapımların dışında, daha önce duyurulmamış yapımları da tanıtmayı düşündüğünü dile getirdi. 
Dün Sony’nin Paris Games Week konferansı vardı. Sony aslında asıl bombaları E3 2015’te patlattı sanıyorduk. Çünkü E3 2015’te Shenmue, Final Fantasy, The Last Guardian gibi oyunları gördük ilk defa. Fakat dün, Paris Games Week sürecince gördüğümüz bu oyunlar gerçekten bize E3 2015’i unutturdu. Peki, dün neler oldu öyle? Şöyle bir özet geçelim ister misiniz?

Sony’nin konferansı boyunca 3. parti geliştiricilerin birçok oyununu gördük. Mesela, Call of Duty: Black Ops III, Star Wars: Battlefront ve Street Fighter V çok hoş haberler ve videolar ile tekrar karşımıza çıktı. Ayrıca Tekken ve Street Fighter yapımcılarını tek bir sahnede, eğlenceli bir şekilde görmek oldukça güzeldi.

Sony’nin dün geçen konferansında oldukça fazla sayıda oyun duyuruldu. En iyilerini en sona saklayacağız fakat arada kalan oldukça güzel 3 hoş oyun var. Bu oyunlar Boundless, Matterfall ve Vector. Boundless bizlere Minecraft’ı hatırlatırken, Boundless’ın aslında eski adı ile Oort Online olduğunu da biz sizlere hatırlatalım. Matterfall çok fazla gösterilmese de Resogun oyunun izlerinden gidecek gibi bir yapıt olarak duruyor. Vector ise klasik bir ritm/yarış oyunu diyebiliriz.Açıkçası müzik ile içli dışlı biri olmama rağmen Vector tanıtımı 1 gram ilgimi çekmedi.Sürpriz bir şekilde çıkış tarihi verilen No Man’s Sky, konferansı izleyen herkesi şaşırttı. Oyuncular No Man’s Sky’ı 2015 içinde beklerken Sony tarafından verilen tarih ise Haziran 2016 oldu. E tabi oyuncular da bu tarihe pek sevinemedi ama olsun. Beklemeye değecek bir yapıt gibi duruyor No Man’s Sky.

Aslında sürpriz miydi pek bilemeyeceğim çünkü konferanstan önce zaten DriveClub Bikes sızdırılmıştı. Yine de Sony oldukça hoş bir şekilde bu genişletme paketinin tanıtımını yaptı. DriveClub Bikes için söyleyecek pek birşey yok sanırım. Oyun zaten dün çıkışını gerçekleştirdi.Uncharted serisi içinde her zaman mistik olaylar yaşanmıştı. Fakat bu olaylar hep senaryo modu sınırları içinde kalmıştı ve çoklu oyuncu moduna taşınmamıştı. Sanırım doğru hatırlıyorum buraya kadar? Fakat Uncharted 4 ile birlikte mistik güçler oyunun çoklu oyuncu moduna da gelecek. Bakalım oyunun geliştiricileri, bu hareketleri ile birlikte Uncharted severleri mutlu edebilecek mi?

Konferansın en iyi haberlerinden bir tanesiydi Gran Turismo. Bu arada, Gran Turismo geri döndü, dedik fakat bu Gran Turismo 7 değil. Gran Turismo Sport. 2016 senesi içerisinde beta süreci başlayacak olan GT Sport, online bir alt yapıya sahip olacak. Henüz oyun hakkında pek detay yok.Konferansta yaşanan güzel sürprizlerden bir tanesi de Crytek cephesinden geldi ve firma PlayStation VR için geliştirdikleri yeni Robinson Crusoe oyununu gösterdi. Biraz Destiny, biraz da King Kong kokan bu oyun bakalım PlayStation VR ile nasıl bir hal alacak?Heavy Rain ve Beyond: Two Souls ile tanıdığımız Fransız firma Quantic Dream, Paris’te gerçekleştirilen bu konferansta yine son noktayı koydu. Xbox One ve PC kullanıcılarını kıskandıracak kadar güzel bir oyun duyuran Quantic Dream’in yeni oyunu aslında bir teknoloji demosuydu. Fakat fanların bu demoyu çok sevdiğini gören Quantic Dream, bunu bir oyun yapmak istemiş. Olabilir, neden olmasın?Başlıktaki sorumuza cevabınız evet ise Rayman geliştiricileri Wild isimli oyunu sizin için geliştiriyor demektir. Konferansta yayımlanan demosu pek başarılı olmasa da Wild çıktığı zaman oldukça hoş bir şekilde karşılanacaktır. Şimdiden oyuncular Wild için heyecanlanmaya başladı.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0