• Anasayfa
  • Oyun
  • Square Enix, Efsane Oyunlarını Yeniden Yapmaya Devam Edecek!

Square Enix, Efsane Oyunlarını Yeniden Yapmaya Devam Edecek!

0
0
0
0
0
Onlarca efsane, klasikleşmiş oyunda imzası bulunan Sqaure Enix, oyunlarını yeniden canlandırmaya kararlı. Ana hedefte ise mobil sektör var.
E3 2015 etkinliğinde efsane oyun serisi Final Fantasy'nin yeniden düzenlenmiş versiyonu ''Final Fantasy 7 Remake''i tanıtan Square Enix, bir süredir oyun sektöründe kendine yeni bir pazar aramaktaydı.

2015 yılı faaliyet raporu doğrultusunda ortaya çıkan bilgilere göre Square Enix, kendi imzasını taşıyan pek çok oyunu mobil platforma getirmek için kolları sıvamış durumda. 

''Eski, nostaljik sayılan çoğu oyunumuzu yeni konsollara ve oyun marketinde önemli bir yere sahip olmaya başlayan akıllı telefonlara getirmek için çalışmalara başladık'' açıklmasını yapan şirket, özellikle klasikleşmiş oyunlarını geri getirme konusunda istekli. Zaten Final Fantasy 7 Remake de bu bağlamda ele alınabilir.Üstelik şirket, mobil platforma sunmaya hazırlandığı oyunlarını tek kişilik olarak değil, çoklu oyuncu seçeneği ile sunma amacında. Bu sayede oyunculara çok daha heyecan verici bir deneyim sunma amacında olan şirket, bildiğimiz, klasikleşmiş oyunlarını da biraz daha değiştirerek çoklu oyunculu hale getirebilir.

Tabii bu arada şirketten yeni nesil konsollara özel oyunlar da gelmeye devam edecek. Aslında Square Enix'in bu hamlesi oyun sektöründeki yeri açısından oldukça olumlu olabilir. Çünkü onların da düşündüğü gibi mobil oyun sektörü, her geçen gün yerini sağlamlaştırmakta. Bakalım ne gibi klasik Square Enix oyunlarını mobil cihazlarda göreceğiz?

Kaynak: Gamespot
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0