• Anasayfa
  • Oyun
  • Star Wars Battlefront PS4'te 900P'de Xbox One'da İse 720P'de Oynanıyor!

Star Wars Battlefront PS4'te 900P'de Xbox One'da İse 720P'de Oynanıyor!

0
0
0
0
0
Star Wars Battlefront Beta PS4'te 900P ile oynanırken Xbox One'da 720P'de kaldı. Rahatlıkla Star Wars Battlefront Beta'yı PS4'te oynamak daha sağlıklı diyebiliriz.
Star Wars, Türkçesi ile Yıldız Savaşları'nın oyunu Battlefront'un çıkmasına az kaldı ve şu anda Beta aşamasında oynanabiliyor. Binlerce kişinin deyim yerindeyse oynayabilmek için abandığı oyun oldukça hoş ve güzel bir oynanış sunarken bazı detaylar da ortaya çıktı. Bildiğiniz gibi Xbox One ve PlayStation 4 arasında yaşanan grafik kalitesi çekişmesine Star Wars Battlefront'ta da devam ediyor.

Yapılan incelemeler ve kıyaslamalara göre SW Battlefront betasında PlayStation 4 900p çözünürlükle çalışırken, Xbox One ise sadece 720p ile çözünürlükle çalışıyor. Yani bir kere daha PS4, XBO konsolunu çözünürlükte geçiyor.


 

 Görüntü kalitesine etkisi nasıl?


Digital Foundry, iki konsolun grafik performansını detaylı olarak inceledi. İncelemeye göre iki konsolda da doku ve gölge kalitesi aşağı yukarı aynı düzeyde. Fakat detaylı görüntü kalitesi olarak konuşursak, 900P kalitede görüntü sunan PS4 daha yumuşak kenarlara sahip. Ayrıca tahmin edeceğiniz üzere yanardönerli sahnelerde daha az performans kaybı ve daha kaliteli efektler sunuyor bizlere.
 

 Panik Yok! 


Aralarında ufak fark olan iki konsol için "Doku ve Gölgelendirme" performansları hemen hemen kafa kafaya. Hatta haritadaki mozaikleştirme performansları bile aynı denilecek gibi. 3 Farklı mapiyle Star Wars'ın en güzel atmosferini iki konsolda aynı güzellikte bizlere sunmayı başarıyor.
 

 Haydaaa...


İki konsolda oyununun 60 fps oynanması beklenirken yapılan testlere göre Xbox One'da fps'nin 50 altına düştüğü görüldü. Sonuç olarak beta performansına göre PS4 bir adım önde. Genel olarak görüntü kalitesi PS4'te daha iyi ve ortalama fps Xbox One'a göre daha yüksek.
 

Fakat unutmayalım ki, zaten bu büyüklükte açık bir harita görüşü veren oyunu 720P içerisine sıkıştırmak kolay değil. Pixel sayımız oyunun bu geniş haritası karşında yetersiz kalmakta haklı.
 

 PC'de neler oluyor?


PC performansı ise donanımınıza göre değişkenlik gösterebilir. Bu sebeple oyun hala yapım aşamasında olduğundan dolayı bu performanslar tabii ki de iyileştirelecektir. Merak edenler için de belirtelim, Battlefront'un betası 8 Ekim'de başladı ve 12 Ekim'e kadar devam edecek.  Betaya bütün platformlarda ücretsiz olarak buradaki linkten başvurarak erişebilirsiniz. Oyunun tam sürümü ise 17 Kasım'da piyasaya sürülecek. PC sürümüyle ilgili bir yeni haber ise, DICE gelen yoğun talepleri karşılamak için daha fazla server açacağını duyurdu.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0