• Anasayfa
  • Oyun
  • Steam'de Bitcoin İle Ödeme Devri Başlıyor!

Steam'de Bitcoin İle Ödeme Devri Başlıyor!

0
0
0
0
0
Günümüzün popüler sanal para birimi olan Bitcoin, Steam'de ödeme sistemlerinden biri olarak yer alacak.
Günümüzde birçok yasallık tartışmasının ortasında olan, fakat çatır çatır kullanılmaya devam edilen sanal para birimi olan Bitcoin, Steam'de ödeme sistemi olarak yer alacak. Valve'in direkt olarak Bitcoin'i kullanmak yerine aracı firmalar ve şirketler vasıtasıyla satışı yapılacağını açıklamış.

Yani Steam bu satışlardan gerçek para birimi kazanacakken Bitcoin üzerinden ödeme sistemi sağlayan firmaya ödemeyi yapacaksınız. Buna ülkemizdeki Boacompara gibi sistemi örnek verebiliriz.Bitcoin hakkında bitecek söylentileri dolaşmasına rağmen genel olarak fazlasıyla kullanılmaya devam eden Bitcoin, bu sefer Valve'in de sistemine giriyor. Daha önce her ne kadar Gabe Newell tarafından kullanılmayacağı açıklansa da dün gelen açıklamaya göre resmiyet kazanmış oldu.

Bitcoin'in kullanılması herkese açık olacak mı belli olmasa da fiyatlandırma verilen örneğe göre yerel para birimine olan değere göre ayarlanacak. Yani şu anda 1 Bitcoin'in 1250TL olduğuna göre toplamda 1250TL tutacak envai çeşit oyunu sadece 1 Bitcoin ile alabileceksiniz. Fakat Steam ödemeyi bu sanal parayı TL olarak çevirerek alacak. Ancak aranızda Bitcoin kullananlar varsa bu sistem fazlasıyla işlerine yarayacağını düşünüyorum.

Bakalım Bitcoin sistemi ile beraber oyun satın alımında nasıl bir ilgi olacak, hep beraber göreceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0