• Anasayfa
  • Oyun
  • Steam'de Türkiye'de En Çok Hangi Oyunlar Satılıyor?

Steam'de Türkiye'de En Çok Hangi Oyunlar Satılıyor?

2
0
0
0
0
Dünyanın en büyük online oyun satış platformu olan Steam'de Türkiye'de ve dünyada hangi oyunlar en çok ve kaç kopya sattığı bilgileri ortaya çıktı.
Günümüzün en büyük online oyun satış platformu olan Steam ile alakalı ülkemizdeki oyuncu verilerini sizlere buradan paylaşmıştık. %48 gibi ciddi bir oranla CS:GO oyuncularının bulunduğu gözüken verilerden sonra şimdi de Steam'de Türk ve oyuncuları tarafından hangi oyunun en çok satın alındığı ve kaç kopya sattığını gösteren veriler ortaya çıktı.

Haliyle %48 gibi ciddi bir oyuncu oranına sahip olan Counter Strike: Global Offensive oyunu  da en çok satın alınan oyun olarak liderliğini koruyor. Nisan-Aralık 2015 verilerine göre hazırlanan tabloda 179.776 adet satılmış olan CS:GO açık ara Türkiye'den en çok satın alınan oyun olarak dikkat çekti. Tabii birkaç saat önce başlayan "Steam Kış İndirimleri" kampanyasını ve %50 indirim ile 12TL gibi bir fiyata satışta olan CS:GO'nun bu sayıyı daha katlayacağı açıkca belli.Ardından ise bir diğer en popüler oyunlardan biri olan H1Z1 yer alıyor. 55.479 adet satış yapan oyun Alfa sürümünde olmasına rağmen çok ciddi satış rakamları yakalamasıyla biliniyor. İşin ilginç tarafı ise yüksek sayılabilecek bir fiyatına rağmen Steam'den GTA V satın alım sayısının da oldukça fazla olması. 20.030 gibi oldukça yüksek bir satış rakama sahip Grand Theft Auto 5 sıralamada ise 6. sırada.Ayrıca yukarıdan görebileceğiniz gibi bir de "Dünya geneli" satış rakamlara bakacak olursak yine Valve'in Counter Strike oyunu liderliği kimselere vermiyor. Ülkemizde 180 Bin adet satan oyun dünyada aynı dönemde 5.623.096 gibi oldukça yüksek bir rakam ile satılmış. Bunun bir de Nisan 2015 - Aralık 2015 arasındaki veriler olduğunu göz önünde bulundurursak sağlam bir satış yapmış diyebiliriz.

En yakın takipçisi olan GTA V ise 3.5 milyon, ardından Fallout 4 ise 2.5 milyon satış rakamlarına sahip doluğu görülmekte. Bu yıl içerisinde birçok otorilerce "Yılın Oyunu" olarak defalarca ödül alan The Witcher 3: Wild Hunt ise 10. sırada 1 milyon satış rakamıyla yer alıyor. Aynı oyun TR'de de 9 bin satmış.

Kaynak: SteamSpy / Medium
2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0