• Anasayfa
  • Oyun
  • Steam'deki Tüm Oyunlar İçin VR Desteği Geliyor!

Steam'deki Tüm Oyunlar İçin VR Desteği Geliyor!

0
0
0
0
0
Sanal Gerçeklik cihazlarının giderek popüler olduğu bu günlerde, oyuncuları sevindirecek haber Valve'den geldi. Steam platformundaki tüm oyunlar yakında VR desteğine kavuşacak.
Sanal gerçeklik cihazlarının giderek yaygınlaştığı günümüzde, oyun sektörü de bu yeni teknolojiden en üst düzeyde yararlanmak istiyor. Bu noktada ortaya çıkan temel sorun, önceki oyunların VR desteği olmadan üretilmiş olması. Bu da, VR desteği olmayan binlerce güzel oyunun bu yeni ortamda kullanılamayacağı anlamına geliyor.

 Steam'deki Tüm Oyunlara VR Desteği

Bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen Valve’nin hamlesi ise oldukça yerinde. Şirketin geliştirdiği ve bir süredir test ettiği "SteamVR Desktop Theater Mode" adlı araç, eski oyunlara VR desteği sunuyor. Bu özellik sayesinde Steam platforumda yer alan tüm oyunlar sanal gerçeklik cihazlarına uyumlu hale gelecek. 

 Hangi VR Cihazları Desteklenecek?

VR desteği olmadan üretilen oyunlarda, yazılım desteği ile sonradan bu özelliğin sağlanması nasıl bir sonuç verecek henüz bilmiyoruz. Buna rağmen, yazılımın belirli oranda sanal gerçeklik deneyimi sağlamayı başaracağı kesin. "Hiç yoktan iyidir" demek en iyisi, çünkü böyle bir aracın hiç olmaması, VR cihazları için yeni yapımların beklenmesi anlamına geliyor . Şimdilik Oculus Rift ve HTC Vive cihazlarını destekleyecek SteamVR modu, önümüzdeki hafta gerçekleşecek Oyun Geliştirici Konfreansı’nda daha net ortaya çıkacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0