• Anasayfa
  • Oyun
  • Steam'de Oyun İade Edebilme Sistemi Açıldı

Steam'de Oyun İade Edebilme Sistemi Açıldı

1
0
0
0
0
Çıktığı günden bu yana oyun satışlarının merkezi haline gelen Valve'in oyun mağazası Steam'deki en büyük eksiklerden biri olan geri ödeme sistemi de sonunda geldi.
Oyun satın alımlarının ana üssü olan Steam'i artık herkes biliyor. Bu tarz platformlar ortaya çıktığından beri kutulu oyun devri eskimeye başladı. Ama bununla beraber Steam'de bulunmayan bir eksik nedeniyle de sorunlar yaşayabiliyorduk.

İkisini kıyaslama yapmak gerekirse, örneğin gidip bir mağazadan kutulu oyun aldığınızda kurulum hatası olması durumunda ya da oyundan vazgeçmeniz halinde işler biraz zor da olsa iade etme seçeneğiniz bulunuyordu. Fakat Steam'de oldu da yanlış bir oyun alımınızda oyunu iade etme seçeneğiniz maalesef yoktu.Bugünden itibaren başlayan yeni "İade" veya "Geri Ödeme" diyebileceğimiz özellikle ile Steam'den satın aldığınız herhangi bir oyunu herhangi bir sebeple satın aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde iade etme hakkınız bulunmakta. Oyunu ise indirip kurmuş, hatta oynamış olmanız hiç önemli değil. Bu konuda sadece 2 saatten az oyun sürenizin olma şartı bulunuyor. Eğer satın aldığınız oyunu 2 saatten fazla oynamış iseniz geri ödeme gerçekleşmiyor.

Böylelikle sistem gereksinimlerini zorlayan bir oyun alıp oynamaya başladığınızda hata yaptığınızı farkettiyseniz, ya da hasbelkader yanlış bir oyun satın almanız durumunda bu oyunu iade edebileceksiniz.

İşin güzel yanı bu sadece oyunun kendisi için değil, DLC paketleri, Bundle dediğimiz toplu paketler ve hatta ön satışlar için de geçerli. Böylelikle ön satışa çıkan bir oyunu satın alıp sonradan vazgeçme şansınız da doğuyor.

Son olarak bu geri ödemelere hediyelerin, dışardan alınıp Steam kütüphanesi eklenen oyunların ve filmlerin dahil olmadığı uyarısını da vermiş olalım. Yani G2A'dan falan bir oyun aldığınızda ve Steam'e eklediğinizde bu oyunu iade edemiyorsunuz
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0