• Anasayfa
  • Oyun
  • Steam, Hiç Oyun Satın Almamış Profillere Kısıtlama Getirdi!

Steam, Hiç Oyun Satın Almamış Profillere Kısıtlama Getirdi!

64
20
8
5
1
Valve'nin oyun marketi olan Steam, dolandırıcılık ve haksız kazanç durumlarının önüne geçmek için hiçbir ücret ödememiş olan Steam profillerine kısıtlama getirdi.
Oyun dünyasının iki temel marketi haline gelen Steam ve Origin, oyun satın alımlarında temel bir fiyat belirlemesiyle küresel olarak birçok oyuncuyu rahatlatmış durumda. Fakat Valve'nin sahip olduğu Steam'de bu platform üzerinden hiçbir oyun satın almamış kullanıcılara kısıtlama getirildi.

Bu getirilen kısıtlama Steam'de son zamanlarda ortaya çıkan dolandırıcılık ve haksız kazancın önüne geçmek nedeniyle yapıldığı söyleniyor.


 

 Hangi Profiller Kısıtlanacak?


Steam üzerinden hiçbir alışveriş yapmamış profiller bu kısıtlamaya dahil olacak.

Ayrıca önemli bir detay daha verelim. G2A, Humble Bundle veya diğer sitelerden yaptığınız oyun satın almaları da bu kısıtlanacak profil kategorisine giriyor. Yani direkt olarak Steam üzerinden oyun satın almanız gerekiyor. Eğer hiç Steam'den alışveriş yapmayıp daha ucuz seçenekler sunan sitelerden oyun satın aldıysanız siz de bu gruba dahilsiniz. Satın alım yapanlar da en az 5 Dolar bir harcama yapmış olması gerekiyor.


 

 Peki Bu Kısıtlamalar Neler?


Üyeliği kısıtlanan Steam profilleri artık arkadaşlık isteği gönderemeyecekler. Bunun yanı sıra Greenlight, Workshop gibi bölümlerde oy veremeyecek ve inceleme ekleyip bu incelemelere değerlendirme yapamayacaklar.

Ayrıca Steam pazarından yararlanamayarak Workshop'a kendi içeriklerini ekleyemeyecekler.


 

 Üyeliğim Kısıtlanmış. Ne Yapabilirim?


Eğer yukarıdaki kısıtlamalardan kurtulmak istiyorsanız tek yapmanız gereken en az 5 Dolar değerindeli bir öğeyi ya da oyunu satın almak. Yani TL olarak baktığımızda ne olur ne olmaz en az 15TL'lik bir öğe ya da oyun satın alarak bu kısıtlamadan kurtulabilirsiniz.
64
20
8
5
1
Emoji İle Tepki Ver
64
20
8
5
1