Steam'in Efsane Yaz İndirimleri Süresinde CS:GO Hediye Etmek Yasaklandı!

2
1
0
0
0
Valve'in aldığı ilginç bir karara göre Steam Yaz Pikniği İndirimleri döneminde Counter Strike: Global Offensive hediye etmek yasaklandı.
Sizlere bugün ilk olarak buradaki haberimizden de görebileceğiniz gibi 5 öneri ile başladığımız ve her gün sürecek olan Steam Yaz Pikniği İndirimleri döneminde Valve'den ilginç bir yaptırım geldi. Şu anda 24TL'den klasik olarak %50 indirim ile 12TL'ye indirilen Counter Strike: Global Offensive oyununu başkasına hediye olarak alamayacaksınız.

Tahminlerimize göre her indirimde deli gibi satılan CS:GO'nun bu dengesiz yükselişini biraz dinginlemek adına olan bu sistem sadece CS:GO için geçerli olacak. Yani diğer tüm oyun ve DLC paketlerini dilediğiniz kişiye hediye olarak alabileceksiniz. Fakat CS:GO'nun hediye edilmesi 4 Temmuz'a kadar yasak olacak.Ayrıca bir mantıklı bir düşünce olarak ise bunun sebebinin Steam dışındaki satış sitelerinden satılmasını önlemek olabilir. Çünkü bildiğiniz gibi birçok online satış sitesi size belli bir miktar para karşılığında gift olarak oyunu göndermekte. Hazır indirimdeyken karını düşünüp cebindeki para kadar CS:GO alan kişiler indirim sonrasında daha yüksek fiyata satıp hediye etmelerinin önüne geçmek amacıyla yapılmış olması da kuvvetle muhtemel duruyor.

Bu noktada ülkemizde de fazlasıyla revaçta olan CS:GO için arkadaşına hediye olarak almak ya da indirimdeyken arkadaşından borç şeklinde oyunu hediye etmesini isteyen takipçilerimizin bu işlemi yapamayacağını belirmiş olalım. Eğer bir CS:GO hediye etmek istiyorsanız hediye etmek istediğiniz kişiye 12TL havale edin, kendisi alsın. Çünkü sadece bu şekilde bir durum söz konusu olacak.
 
2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0