• Anasayfa
  • Oyun
  • Steam, Kendi Controller’ınızı Üretebileceğiniz Dosyaları Paylaştı

Steam, Kendi Controller’ınızı Üretebileceğiniz Dosyaları Paylaştı

0
0
0
0
0
Steam Controller’ın CAD dosyalarını kullanıcılarıyla paylaşan Valve, oyuncuların kendi controller’ını yapmalarına olanak sağladı.
Steam, CAD (Computer Aided Design) dosyalarını internet sitesi üzerinden zip olarak paylaşarak, kullanıcıların isterlerse kendi oyun kumandalarını üretebileceğini belirtti. Kullanıcılar CAD dosyalarını indirerek yalnızca kumandayı değil, Steam Controller’ın orijinal versiyonu için aksesuarlar da üretebilecekler.

Valve’ın bunu yapmasındaki amaç, oyuncuların 3D yazıcıları kullanarak bir şeyler üretmeye teşvik edilmesi. Dosyaların içerisinde tasarımla ilgili parçalara ait geometrik çizimler ve tasarımlar yer alıyor. Yani bir controller üretilebilmesi için gereken ne varsa sıkıştırılmış zipin içerisinde bulunuyor.Valve bu dosyaları paylaştı paylaşmasına fakat şöyle bir durum da var: Eğer bunu ticari bir amaç için kullanacak olursanız, tasarımın Valve tarafından incelendikten sonra onaylanması gerekiyor. Onaydan geçtikten sonra da isterseniz ürettiğiniz controller’ı satışa sunabileceksiniz. Dosyaların yer aldığı indirme bağlantılarına şuradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0