• Anasayfa
  • Oyun
  • Steam ve Minecraft Sunucuları Hacklenebilir!

Steam ve Minecraft Sunucuları Hacklenebilir!

0
0
0
0
0
Online oyuncuların en yoğun olduğunu sunucular, yılbaşı zamanında hacklenme tehlikesiyle karşı karşıya.
Oyun konsolu kullanıcılarının en fazla zaman geçirdiği yer olan Xbox Live ve PSN, bir kez daha hacker tehditi ile karşı karşıya. Geçtiğimiz sene yılbaşı öncesinde Lizard Squad adlı hacker grubu tarafından saldırıya uğrayan iki platformun sunucuları, bu yıl da benzer bir süprizle karşılaşabilir.

SkidNP isimli hacker grubu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile yılbaşı gecesinde Minecraft ve Steam sunucularına saldırı düzenleyeceğini açıkladı. Benzer şekilde Phantom Squad grubunun hedefinde ise Xbox Live ve PSN bulunmakta.Tabii bu iki grubu aynı kefeye koymamak lazım. Zira SkidNP, Minecraft ve Steam'e yapacağı saldırı ile Microsoft, Valve ve Sony'nin dikkatini çekmeyi amaçlamakta. Grup, bu saldırılar sayesinde şirketlerin sunucularına korumak adına daha fazla önlem almalarını sağlamak istiyor.

Bir diğer yandan Phantom Squad'ın PlayStation Network ve Xbox Live sunucularına yapacağı saldırı ise, tamamen kötü amaçlı. Yılbaşı gecesi iki sunucuya da aşırı yük bindirmeye çalışacak grup, bu sayede binlerce oyuncuyu da mağdur edecek.
 

Bakalım hem SkidNP hem de Phantom Sqaud hedeflerinde başarılı olabilecekler mi?

Kaynak: ibtimes
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0