• Anasayfa
  • Oyun
  • Street Fighter 5'in Çıkış Tarihi Belli Oldu!!

Street Fighter 5'in Çıkış Tarihi Belli Oldu!!

0
0
0
0
0
Efsanevi dövüş oyunu serisi Street Fighter’ın yeni oyunu Street Fighter 5’in çıkış tarihi belli oldu. Oyunun çıkış tarihinin açıklanmasının yanı sıra dövüşçü kadrosuna bir ismin eklendiği de belirtildi.
Oyuncuların uzun zamandır beklediği dövüş oyunu Street Fighter 5’in çıkış tarihi sonunda açıklandı. Capcom tarafından yapılan açıklamaya göre oyunun Playstation 4 ve PC platformları için çıkış tarihi 16 Şubat 2016. Sadece Kuzey Amerika ve Avrupa’da bu tarihlerde piyasaya sürülecek olan efsanevi dövüş oyununun ülkemize de bu tarihlerde gelmesi bekleniyor. 3 büyük dövüş oyunundan birisi olan Street Fighter’ın rakipleri Mortal Kombat ve Tekken’e göre biraz geride kalmış olması, Capcom’un Street Fighter 5’e birkaç ekleme yapmasını sağlamış.Bu eklemelerden birisi olan “Fight Money”, tamamen oyuncuların oyunla olan bağını koparmamasını amaçlayan bir yenilik. Fight Money sisteminin işleyiş tarzı çok basit; online şekilde bağlantı kurduğunuz Playstation 4 veya PC platformlarından birisi internete bağlanıyor ve o güne özel olan günlük görevlerden birini sizin için seçiyor. Bu görevi yaptığınız takdirde oyun, bir tür para kazanmanızı sağlıyor. Kazandığınız paralarla birlikte oyunun içerisinde normalde gerçek para ile sahip olabileceğiniz içeriklerden satın alabiliyorsunuz. 
 
Fight Money’in kazanılması için yapmanız günlük görevler oldukça basit. Tamamen oyun tarafından belirlenen bu görevlerin çoğu ya sizden günlük belirli bir dövüş yapmanızı istiyor, ya da bir dövüş içerisinde her karakterin sahip olduğu bir hareketi belirli bir sayıda tekrarlamanızı istiyor. Örneğin görev, yapacağınız bir dövüşte her karakterde bulunan karşı hava saldırısını en az 5 kere tekrarlamanızı isteyebilir.
 

 Dhalsim Dövüşçü Kadrosuna Eklendi


Oyunun 16 Şubat’ta piyasaya sürülmesinden önce birçok yeni karakterin ekleneceği belirtilmişti. Bu karakterlerin şu an adını tam olarak bilemiyoruz fakat son olarak dövüşçü listesine Hindistanlı yoga ustası Dhalsim eklendi. Dhalsim, serinin önceki oyunlarından da görebileceğimiz gibi oldukça farklı dövüş tarzına sahip olan, renkli bir karakter. Street Fighter’ın her karakterine özel olan “V-Trigger” ve “V-Skill” özellikleri, Dhalsim için şöyle;

V-Skill: Yoga Float

Bu özellik aktifleştirildiği andan itibaren Dhalsim birkaç saniye için havaya yükseliyor ve uçarak dövüşmeye başlıyor. Sadece hava saldırılarının ona zarar verdiği bu konum, gelen saldırıları geri püskürtmek açısından oldukça etkili.

V-Trigger: Yoga Burner

Bu özelliğin kullanılmasıyla birlikte Dhalsim, dövüş alanının belirli bir kısmına ateş püskürüyor ve bu alana giren rakibin canı azalmaya başlıyor.Capcom’un yaptığı açıklamaya göre 16 Şubat’a kadar 6 yeni karakter daha oyuna eklenecek. Şu an toplamda 15 dövüşçünün bulunduğu bu dövüşçü listesinin öncelikle kayıp bir karakterle birlikte 16’ya, sonra yeni gelecek karakterlerle birlikte 22’ye tamamlanması bekleniyor.

Kaynak: Gematsu 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0