• Anasayfa
  • Oyun
  • Street Fighter Dövüşçülerinin Gerçekteki Görünümleri Oyundakinden Farksız

Street Fighter Dövüşçülerinin Gerçekteki Görünümleri Oyundakinden Farksız

1
1
0
0
0
Street Fighter oyununu bilmeyen yoktur. Az mı kol eskittik bizler bu oyun için.  Capcom şirketinin Ağustos 1987'de ilk olarak piyasaya sürdüğü ve geniş bir oyuncu kitlesini peşinden sürükleyen video oyundur. Peki Street Fighter dövüşçüleri gerçek hayatta nasıl görünürler diye hiç düşündünüz mü? 
Gerçek bir dövüşçünün ana silahı yumruk ve tekmeleridir derler hep. İnanırım. İşin içerisinde cesaret ve azim olduğu zaman bazen tek güvendiğimiz şey onlar oluyor. Tüm gücümüzü yumruklarımıza veriyoruz bazen. Düşünmeye fırsatımız bile kalmıyor. Ama bu sefer, işler olduğundan çok farklı. Yumruklarınızı sıkın, dizliklerinizi bağlayın. Derin bir nefes alın, 4'e kadar sayın. Sonra derin nefes verin, tekrar 4'e kadar sayın. Elleriniz terleyebilir, sakin olun. Kulaklığınızı da takmayı unutmayın; çünkü bu sefer silahımız yumruklarımız değil, Joystickler'imiz olacak. Street Fighter'daki dövüşlere eminim hepimiz böyle hazırlandık. Kendimizi bu şekilde gaza getirdik.

Gelin hep birlikte uğrunda günler geçirdiğimiz Street Fighter dövüşçülerinin gerçekteki hallerine bakalım
 

 Dhalsim by Jordan Brown
Street Fighter'ın hindu asıllı dövüşçü karakteri. Uzayan kol ve bacakları iyi kullanmayı bilen expert oyuncunun elinde harikalar yaratabilen bir yetenegi vardır. Dövüşçü, uzayan ayak ve kolları ile uzak dövüşte avantaj sağlamaktadır. Bunun yanında, ağzından çıkardığı ateş ile rakiplerini de yakabilmektedir (bu ateş aşagı+ileri+yumruk ile yapılmaktadır). Dhalsim Super Street Fighter IV'da da görülen bir karakterdir.
 

 Chun-Li by Elin Kuzunoha
Boyu 1.74'tür. atletik bir vücudu vardır. kaslı olmasına rağmen güzeldir. Çinli olması sebebiyle cildi soluk renkli, gözleri kahverengidir. Beline kadar inen saçları genelde örgülüdür ve beyaz bir başlık ile kaplıdır. Çin'in geleneksel akrobat kıyafetine benzeyen bir kıyafet giyer: altın rengi işlemeleri olan mavi bir tünik, geniş beyaz bir kemer, yüksek beyaz çizmeler, kırmızı çoraplar ve kollarında dikenli bilezikler. Bir diğer kıyafeti de vücudunu saran, kollarını ve bacaklarını açıkta bırakan altın rengi işlemeleri olan mavi bir body'dir.
 

 M.Bison by The Smoke
Uzun, geniş ve kaslı bir vücudu vardır. Kısa kesilmiş siyah saçları vardır. Zor zaptedilen psişik güçleri yüzünden gözleri mavi mavi yanar. Yüzü acımasız olmasına rağmen güzel görünmektedir. Çenesi geniştir. Kıyafeti eski SSCB kıyafetlerine benzer. Omuzlarında, kollarında ve çizmelerinde zırhlar vardır. Uzun bir pelerin kıyafetini tamamlar.
 

 C.Viper by Lindze Merritt
Oyuna yeni eklenen karakterlerdendir. Kilitli olduğu için oyuna yeni başladığınızda kullanamıyorsunuz. Zamanla kilidini açtığınızda bu karakterimizi kullanabiliyorsunuz.
 

 Zangief by David L.French

Zangief, Rusyalı bir güreşçidir. Fakat Zangief'ın güreştikleri insan değil ayıdır. Zangief Rusya'daki en kabiliyetli ayı güreşçisidir. Ayıların tırmıkları yüzünden tüm vücudu yaralıdır. Birgün o da street fighter'a katılır. M.Bison, Zangief'in gücünü farkeder ve onu kandırarak yanında çalıştırır. Haberi olmadan Zangief, birçok suç işler ve can yakar sonunda M.Bison'ın adamı olan Dee Jay ona tüm gerçeği söyler ve o pişman olur. Bu yüzden Ryu ve dostlarının takımına katılır.
 

 Fei Long by Leon Chiro
Fei long karakterinin tasarımında Kung-fu efsanesi Bruce Lee ilham kaynağı olmuştur. Bir nevi Capcom firması onun anısına bu karakteri tasarlamıştır. İlk kez 1993 yılında yayınlanan Street Fighter 2 serisinde karşımıza çıkmıştır. Daha sonra alpha serisi ve son olarak Street Fighter 4 oyununda yer almıştır. Fei Long'un, Bruce Lee'ye benzerliği sadece dış görünüş ve aynı ülkeden olmaları değildir. Dövüş teknikleri, tekmeleri, hızlı ve öfkeli dövüşü ayrıca dövüş sırasında attığı çıglıklara kadar bir çok ortak noktası vardır.
 

 Guile by Drefan Cosplay
Uzun boylu ve kaslıdır. saçları sarıdır. dövüşürken yeşil bir tişört, kamuflaj pantalonu ve askeri bot giyer. boynundan künyesini çıkarmaz.
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0