• Anasayfa
  • Oyun
  • Street Fighter'ın Ünlü Karakteri Akuma, Tekken'e Geliyor!

Street Fighter'ın Ünlü Karakteri Akuma, Tekken'e Geliyor!

0
0
0
0
0
Street Fighter'dan tanıdığımız Akuma, Tekken 7'nin oyuncu kadrosuna katılacak.
Varlığını sürdüren en büyük sektörlerden birisi olan oyun sektöründe başlıca birkaç oyun türü vardır. Aksiyon oyunları, yarış oyunları, strateji oyunları vb. sıralayabileceğimiz bu oyunlar arasında en ünlü türlerden birisi de dövüş oyunlarıdır. Dövüş oyunları denince akla gelen oyunlardan (Street Fighter, Mortal Kombat ve Tekken) olan Street Fighter ve Tekken, tarihlerinde eşi benzeri görülmemiş bir anlaşma ile en ünlü karakterlerinden birisini ortak kullanmaya karar verdiler. Tekken'in geleneksek The King of Iron Fist Tournement etkinliği düzenlenirken bu etkinlikte konuşma yapan Katsuhiro Harada (oyunun yapımcıları arasında yer alıyor), Street Fighter'ın en ünlü karakterlerinden birisi olan Akuma'nın Tekken 7'ye gelecek olan yeni güncellemeyle birlikte karakterler arasına ekleneceğini duyurdu.
 

Akuma'nın Tekken 7'ye katılım hikayesi de oyun için çok güzel bir şekilde uyarlanmış. Bildiğiniz gibi Tekken'in ana karakterlerinden olan Heihachi, bir diğer ana karakterin yani Kazuya'nın dedesi. Oyunun içeriğinde Kazuya'nın annesi, babası olan Heihachi'nin onun oğlunu kullanarak kötü şeyler yapacağını düşünmesi nedeniyle Akuma'dan yardım istiyor. Kazuya'nın annesine bir borcu olduğunu söyleyen ve bu isteğini yerine getireceğini söyleyen Akuma, Heihachi'nin karşısına dikiliyor. 

Tanıtım videosunun devamında Kazuya'nın annesinin Akuma'dan oğlunu da öldürmesini istediği görülüyor. Tahmin ediyorum ki bunu, Heihachi'nin oğlunu bir yaratığa dönüştürmesini engelleyememesinden dolayı istiyor, yani diğer insanların iyiliği için çoktan kötü olmuş oğlunun ölmesini diliyor. Böylece Akuma'nın toplamda 2 farklı hedefi olmuş oluyor. Akuma'nın oyuna dahil olması, Playstation için olan Tekken 7'nin çıkışıyla birlikte gerçekleşecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0