• Anasayfa
  • Oyun
  • Street Fighter IV ve V Aynı Anda Oynanırsa Ortaya Nasıl Bir Görüntü Çıkar?!

Street Fighter IV ve V Aynı Anda Oynanırsa Ortaya Nasıl Bir Görüntü Çıkar?!

1
0
0
0
0
Street Fighter IV ve V Aynı Anda Oynanırsa Ortaya Nasıl Bir Görüntü Çıkar?!
Bir oyun inceleme sitesi, Street Fighter'ın yeni oyunu ile önceki oyununun arasındaki farkları göstermek amacıyla iki oyunu eş zamanlı olarak oynadı.
Dünyanın en ünlü dövüş oyunu serilerinden birisi olan Street Fighter, yeni oyunu olan Street Fighter V ile uzun bir süredir gündemde. Sadece 4 gün önce piyasaya sürülmüş olan Street Fighter V, birçok yeni içeriğe ve karaktere sahip. Oyunun en önemli yeniliklerinden birisi, yapılan her dövüşü önemli kılan "Fight Money" sistemi. Bu sistem sayesinde oyunu online oynayan oyuncular, günlük görevler yapıyorlar ve oyunun onlara sunduğu görevleri başarı ile tamamladıkları takdirde para kazanıyorlar. İsteyen oyuncular, kazandıkları Fight Money ile oyununun içerisinde bulunan ve gerçek parayla satılan şeyleri satın alınabiliyor.

Street Fighter'ın yeni oyununda karşılaştığımız tek yenilik tabii ki bundan ibaret değil. Dhalsim gibi yenilenmiş bazı karakterler de mevcut. Oyunun akışına etki eden bu yenilikler, Eurogamer tarafından mercek altına alınmış. Street Fighter IV ve Street Fighter V arasındaki farkları net bir şekilde görebilmek adına her iki oyunu da aynı anda oynayan Richard Leadbetter, iki oyunda da aynı şekilde kontrol edilen Ryu ve Ken'i kullanarak incelemeyi gerçekleştiriyor.
 

İncelemede oyunlar arasındaki kalite farkı çok rahat bir şekilde görülebiliyor. Street Fighter IV'ün 2009 senesinde piyasaya sürüldüğünü düşünürsek sadece 7 senede gerçekleşen bu büyük değişim, teknolojinin gelişim hızını da bu dövüş oyunu serisi üzerinden gözler önüne seriyor.

Kaynak: EuroGamer 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0