• Anasayfa
  • Oyun
  • Stygian:Yüce Eskilerin Hükmü Kickstarter'da Destek Bekliyor

Stygian:Yüce Eskilerin Hükmü Kickstarter'da Destek Bekliyor

0
0
0
0
0
Korku edebiyatının en önemli yazarlarından Howard Phillips Lovecraft'tan esinlenerek inşa edilen Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, Kickstarter'da desteklenirizi bekliyor.

Edebiyat ile arası iyi olanlarının bildiğini düşündüğüm dünyaca ünlü korku yazarı Lovecraft'ın eserleri, gerçekten gerilim ve korku unsurlarını muhteşem işleyerek karşımıza çıkar. İşte bu dünyaca ünlü yazar Howard Phillips Lovecraft'tan esinlenerek ortaya çıkarılan Yerli yapım oyun olan Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, Lovecraft'ın muhteşem korku teması işleyişini oldukça güzel bir RPG deneyimi ile birleştiriyor.

Cultic Games isimli İstanbul merkezli genç kadrolu bir oyun firmasından çıkarılan Stygian, 20'li yılların ilüstrasyon tarzına öykünen 2 boyutlu grafikleriyle, zengin bir RPG ve sıra bazlı taktik savaş tecrübesini birleştimeyi amaçlayarak ortaya çıkarılmış ve gerçekten oldukça iyi görünüyor.Oyuncuların, karakterlerini kendi istekleri doğrultusunda, özel başlangıç hikayelerine sahip meslekler ve akıl sağlıklarını tazeledikleri inanç sistemleri üzerinden zengin bir yetenek havuzuyla geliştirecekler ve böylece bir yandan karakter yaratmada özgürlüğe sahip olacaklar. Korku unsurlarının 2 boyutlu RPG dünyası ile ve Lovecraft'ın eserlerine duyulan sadık hikaye ve konularıyla birleştirmiş olan ekip, yine Lovecraft eserlerinden esinlenerek ortaya çıkarılan karakterinizin akli dengesi, diyalogların gidişatını şekillendirecek ve farklı seçenekler sunacak.Yani seçimleriniz hem oyunun gidişatını hem de karakterinizin ruhsal dünyasını etkileyecek. Tabii bu olumlu olduğu kadar olumsuz bir şekilde de olabilir. Oyunda yer alan “İnanç sistemleri” ise karakterinizin kaybettiği akli dengesini nasıl kazandığını belirlemenin yanında özel rol yapma fırsatları da sunacak. Rasyonel bir karakter, doğaüstü bir yaratığa dair yürüttüğü araştırmanın sonucunda akli dengesini geri kazanırken, ilahi kuvvetlere inanan bir karakter kayıp bir ruhu Tanrı'nın yoluna yönlendirince akli denge puanı kazanacak.Sonuç olarak sizi korku ve gerilim dünyasına taşıyacak, ruhsal serüvenlerde gezdirecek olan bu şahane yapım, piyasaya çıkmak için ihtiyacı olan 55.000 Euro'yu toplamak için Kickstarter üzerinden desteklenirizi bekliyor olacak. Şimdiden 25.000 Euro'ya ulaşan ve 1 aylık bağış süreci yakan Stygian: Yüce Eskilerin Hükmü, eminim bu bağışı toplaması halinde Steam'i kasıp kavuran yapımlar arasında olacaktır. 

Oyun ile ilgili daha net bir bilgiye sahip olmak için tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilir, Facebook ve Twitter adreslerinden takip edebilir, aynı zamanda buradaki resmi sitesine giderek detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Tabii oyuna buradan ulaşabileceğiniz Kickstarter üzerinden elinizden geldiğince destek vermeyi de ihmal etmeyin.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0