Super Mario'da Yeni Hız Denemesi: Prenses Kaç Dakikada Kurtarıldı?

0
0
0
0
0
Super Mario'da Yeni Hız Denemesi: Prenses Kaç Dakikada Kurtarıldı?
Super Mario Land 2: 6 Golden Coins oyununda yeni bir hız denemesi yapıldı. Bulunan bir açıktan yararlanılarak oyun 7 dakika içerisinde bitirildi.
Yılların efsanesi Super Mario Bros. bir şekilde adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yeni keşfedilen gizli bölümüyle gündeme gelen kahramanımız şimdi de bir hız denemesi ile gündemde. Super Mario Bros. serisinin çeşitli oyunlarında yapılan hız yarışmalarına bir yenisi daha eklendi. Bu defa tercih edilen oyun ise Nintendo’nun el konsolu GameBoy için geliştirilmiş olan “Super Mario Land 2: 6 Golden Coins” oldu.

 Oyun Yeniden Programlandı!

Oyunu en kısa sürede bitirmeyi amaçlayan “speedrunners” Chris Grant bulduğu bir açıktan yararlandı. Bu açık sayesinde yeniden programlanan oyun neredeyse bir hatalar cehennemine dönüştü. Videoda da görebileceğiniz gibi, Mario dünyasında her şeyin yeri şaşmış ama buna rağmen oynanabilirlik korunmuş. Zaten yapılan yeniden programlama işlemi de görüntüdeki bozukluklara rağmen oynanabilirliğin devam etmesi ve en hızlı şekilde oyunu tamamlayabilme amacı taşıyor.
 
 

 Prenses Kaç Dakikada Kurtarıldı?

Eh, o kadar uğraş da bir zahmet sonuç versin. Görüntüdeki tüm kusurlara rağmen oyun 7 dakika içersinde tamamlanarak iyi bir sonuç elde edilmiş oluyor. Görülen o ki Super Mario Bros. efsanesi daha birçok denemeye konu olacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0