• Anasayfa
  • Oyun
  • Super Mario Gibi Atari Oyunları 360 Derece Görüntü Sistemiyle Oynandı!

Super Mario Gibi Atari Oyunları 360 Derece Görüntü Sistemiyle Oynandı!

0
0
0
0
0
Bizim ülkemizde daha çok "Atari" olarak bildiğimiz NES, ETH Zurich ve Disney ortaklığıyla İlk NES cihazını 8 kişilik ve 360 derecelik görüş açısıyla oynanabilir hale getirildi!
Birçoğumuzun çocukluğunda ya da gençliğindeki oyun konsolları ve PClerin yerini tutan Nintendo Entertainment System, ya da bilinen adıyla NES, "Atari" diyerek satılır ve "9.999.999 in 1" kasetler alarak bu atarinin keyfini birbirinin kopyası oyunlarla çıkarmaya çalışırdık. Tank 1990, Super Mario, Excitebike vb birçok efsane oyunlarla günümüz oyunculuğunun atalarını görmekten mutlu olan nesil için muhteşem sayılabilecek bir sistem geliştirildi.

Görsel medya prodüksiyon üzerine yapılan Avrupa konferansı olan Eurographics 2015'te sergilenen ETH Zurich ve Disney'in ortak yapımı özel bir platform ile bildiğimiz klasik NES 8 kişilik co-op olarak oyunlar oynabilecek şekilde ve en önemlisi 360 derecelik görüntü sistemiyle oynanabilir hale getirildi.Yani bir nevi günümüz teknolojisini bu oyun sektörünün atalarıyla buluşturan bu sistem yukarıda görebileceğiniz gibi bir platformun ortasındaki oyun masası üzerinden oynanabiliyor. Buradaki kontrolcülerden biriyle çevrenizde konumlandırılmış perdelerle 360 derecelik bir panaromik görüntüyle oyunu oynayabiliyorsunuz. "Direkt metot " adı verilen bir sistem ile oyunu aslında sürekli etrafınızda dönecek bir ortak projeksiyon sistemiyle oynuyorsunuz. Oyunda geçtiğiniz yerler arkada sabit bir görüntü olarak panaromik bir şekilde birleşerek size 360 derecelik bir gönrü sunuyor.Aşağıdaki videoda izleyebileceğiniz bu sistem ile gerçekten orda olmak ve bu şekilde atari oyunlarını deneyimlemek isteyebilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0