• Anasayfa
  • Oyun
  • Kızlar İçin Mobil Oyun Tadya İndir - Android ve Tablet İçin Kız Oyunları

Kızlar İçin Yerli Mobil Oyun: Tadya

5
1
1
0
0
Webtekno.com'u da bünyesinde barındıran İzmo Bilişim tarafından yapılan ve küçük yaştaki kız oyunculara hitap eden Tadya isimli karaktere ait ilk oyun Google Play'deki yerini aldı.
Webtekno.com'u da bünyesinde barındıran İzmo Bilişim tarafından yapılan ve küçük yaştaki kız oyunculara hitap eden Tadya isimli karaktere ait ilk oyun Google Play'deki yerini aldı. Şu an sadece android sürümü ile çıkan oyun yakın zamanda Appstore'daki yerini de alacak.

Özellikle kız çocukları için hazırlanmış olan oyun, aslında birçok farklı oyun türünü içinde barındırıyor; zira oyunun ana karakteri olan ve tüm hikayenin merkezindeki sarışın tatlı bir kız olan Tadya ile birlikte, oyuncular gün içinde ana karakterin yapması gereken aktiviteleri Sims karakterleri gibi yapmaya çalışıyor. Oyunun oynanış biçiminin basit olmasına özellikle dikkat edilmiş. Sebebi ise oyunun hedef kitlesinin oldukça küçük yaştaki kız oyuncular olması. Ayrıca oyunun eğitici / öğretici ve yönlendirici tarafının da olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

 

 Yapımı Ne Kadar Sürdü?


Oyun, bahsettiğimiz gibi ilk bakışta basit bir yapıya sahip gibi görünse de aslında oldukça kapsamlı bir çalışmanın ürünü. 3 kişilik bir ekip, yaklaşık 2 ay gibi bir süre bu oyunu geliştirmek için uğraşmış. Oyunun ana karakteri Tadya, tescilli ve tamamen ekibimizin geliştirdiği bir karakter ve hiçbir hazır materyal kullanılmadan bu ekip tarafından tasarlanmış.

 Hedef Sadece Türkiye Değil

Tadya'nın 15 dil  ( İngilizce, Türkçe, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce, Endonezyaca, Flemenkçe, Rusça, Norveççe, Hintçe, Japonca,Çince ve Arapça  ) ve Türkçe'nin yanında İngilizce seslendirme ile gelmiş olması, hedefin sadece Türkiye değil diğer ülkelerde de yüksek olduğunu gösteriyor. 

Oyunun diğer ilgi çeken yanı ise bölüm sayısı ve oyunu bitirme süresi. Oyun 5 bölümden oluşuyor ve diğer tüm kız oyunlarına göre uzun bir oynanış süresine sahip. Biz oyunu 18 dakika gibi bir sürede bitirdik ve oyunun hedef kitlesinin 4-6 / 6-9 yaş arası kız oyuncular olduğunu düşününce bu sürenin daha da artacağı kesin. Tahmin ediyoruz ki bu sürenin uzun olması, çocuklardan çok ebeveynler için oldukça sevindirici olacak. Çünkü 4 -5 yaşında bir kız çocuğuna bu oyun verildiği an, ebeveyn kendine ortalama 30-40 dakika boş zaman yaratmış olacak. Evet gülmeyin bu bazen oldukça önemli olabiliyor. Eğer bir kız kardeşiniz, çocuğunuz, yeğeniniz var ise ancak bunu o zaman anlayabilirsiniz.

Son olarak, ekibimizden aldığımız bilgiye göre oyunun serisi devam edecek ve 2. oyuna başlamışlar bile. Yakın zamanda yeni ve daha gelişmiş Tadya oyunlarının şimdiden biz habercisi olalım. Ne diyelim, yolları açık, şans yanlarında olsun!

İndirmek için :
 5
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
1
0
0