• Anasayfa
  • Oyun
  • Tarih Dersinden Bilim Kurgu'ya: Yeni Call Of Duty Uzayda Geçecek!

Tarih Dersinden Bilim Kurgu'ya: Yeni Call Of Duty Uzayda Geçecek!

0
0
0
0
0
2. Dünya Savaşı'nın en çetin cephelerini konu alan tarihsel öyküsüyle başlayan Call of Duty serisi zaman içinde büyük bir evrim geçirdi. Serinin gelecek oyunu "Call of Duty: Far Future Warfare"ın uzay savaşını konu olan bir bilim kurgu olacağı söyleniyor.
FPS türünün kült oyunları arasında olan Call of Duty serisinin büyük değişimi devam ediyor. Serinin ilk oyunları tarih dersi niteliğindeki öyküleriyle 2. Dünya Savaşı'nın en acımasız yüzünü bize gösterirken, devam oyunları gelecekte geçen kurgusal öykülere dayandırılmıştı. İster tarihsel, ister kurgusal öyküsüyle olsun, tüm zamanların en çok bilinen FPS oyunu olma ünvanına sahip bu seri birçok oyuncunun "en iyileri" arasına adını yazdırmayı başardı.

 Uzay Savaşları Geliyor!

Call Of Duty 1,2, 3, ardından Modern Warfare ve Black Ops derken serinin gelecek oyunun bilim kurgu öğelerinin hakim olduğu bir  FPS olacağına dair iddialar ortaya atıldı. Geek.com sitesinin Eurogamers kaynaklarına dayandırdığı bilgilere göre, "Call of Duty: Far Future Warfare" olarak adlandırılacak gelecek oyun tamamen uzayda geçecek ve katıksız bir bilim kurgu atmosferini bizlere sunacak. 


                                            Call Of Duty 1 - Stalingrad çıkartmasından bir sahne..

 Call of Duty: Far Future Warfare Ne Zaman Gelecek?

Modern Warfare ve Black Ops serisinde, günümüzde var olmayan ancak bazıları proje aşamasında olan silahları ve teknolojileri kullanan oyuncular, gelecek oyunda tamamen farklı donanımlara sahip olacaklar. Bu bilgi de bizlere gelecek oyunda oldukça uçuk kaçık silahlara ve teknolojileri deneyimleyebileceğimizi gösteriyor. Call of Duty: Far Future Warfare için verilen tarih ise bu yılın sonbahar ayları. Bakalım Activision oyunculara nasıl sürprizler hazırlıyor?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0