Telefonunuzu Oyun Konsoluna Dönüştürün

0
0
0
0
0
Mobil sektörünün karşı konulmaz büyümesi halen devam ediyor ve artık mobil oyunlar hayatımızın önemli bir parçası olmuş durumda. Otobüs beklerken artık akıllı telefon veya tabletimiz üzerinden oyun oynuyor ve vakit öldürüyoruz. Peki ya kendi telefonunuzu bir oyun konsoluna dönüştürmeye ne dersiniz?
Mobil sektörünün karşı konulmaz büyümesi halen devam ediyor ve artık mobil oyunlar hayatımızın önemli bir parçası olmuş durumda. Otobüs beklerken artık akıllı telefon veya tabletimiz üzerinden oyun oynuyor ve vakit öldürüyoruz. Peki ya kendi telefonunuzu bir oyun konsoluna dönüştürme ne dersiniz? . Bunu yapmak oldukça basit Logitech tarafından geliştirilen "PowerShell Controller" adlı cihaz sayesinde iPhone 5, iPhone 5S veya beşinci nesil iPod Touch cihazınızı el konsoluna dönüştürebiliyorsunuz.
PowerShell Controller adlı cihaz yukarıda gördüğünüz gibi, tasarım acısından bu cihaza baktığımızda Sony'nin el konsolu olan PSP'ye bir hayli benzediğini söyleyebiliriz. Üstelik cihazı kullanmakta bir hayli basit. Tek yapmanız gereken iOS 7 işletim sistemi olan iPhone 5, iPhone 5S veya beşinci nesil iPod Touch'unuzu cihazın ortasına yerleştirmek hepsi bu kadar. Şuanda çoğunuzun "her şey iyi hoşta batarya ne olacak" diye soracağınızı biliyorum. Evet özellikle iOS 7 işletim sistemi batarya konusunda biraz sıkıntılı Logitech firması bunu da düşünerek PowerShell Controller cihazına 1500 mAh'lık bir batarya eklemiş. Yani telefonunuz bataryası bitse bile Powershell Controller'ın bataryası sayesinde telefonunuz açık kalmaya devam edecek.Ancak PowerShell Controller'ın eksik yanları yok değil. Özellikle cihazda bir joystick'in bulunmaması çok ciddi bir sıkıntı. Özellikle FPS türünde oyunları oynamayı seviyorsanız Powershell Controller ile bu pek mümkün olmayacaktır. Ayrıca cihaz içerisinde yalnızca L1 ve R1 tuşları bulunuyor. Genel açıdan baktığımızda tuş sayısı fazla olan oyunların sayısının az olduğunu ve PowerShell'in tuş sayısının yeterli olduğunu söyleyebiliriz. Ancak Moga Power Ace adlı cihazda hem Joystick hemde R2-L2 tuşları yer alıyor. Üstelik cihazın tasarımı Xbox'ın kontrol cihazına epeyce benziyor üstelik içerisinde 1800 mAh'lik batarya bulunuyor. Ancak ne yazık ki Moga Power Ace Türkiye'de resmi olarak satışta değil.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0