• Anasayfa
  • Oyun
  • Ubisoft, Far Cry 4 Haritasını Primal'de Aynen Uygulamış!

Tembel Ubisoft Far Cry 4 Haritasını Aynı Şekilde Far Cry Primal Diye Yutturmuş!

1
0
0
0
0
Gamepressure tarafından farkedilen detaya göre Far Cry Primal'ın haritası Far Cry 4'teki haritayla aynı olması tepki topluyor.
İlk olarak Türk Yerli kardeşler tarafından kurulan ve Crysis oyunuyla tanınan Crytek'in yapımı olan Far Cry, daha sonra Ubisoft'a satılarak 2-3 ve 4. oyunları piyasaya sürülmüş ve deli gibi satmıştı. Şimdi ise Far Cry Primal adıyla ilk çağlara dönerek büyük bir farklılık yaratan ve şahsen temasal ve oynanış olarak çok hoşuma giden ve merak ettiğim oyunlardan biri.

Ancak Reddit ve Gamepress'te ortaya çıkan bir detay Ubisoft gibi parayı kıran ve hit oyunlar çıkartan firmanın Far Cry için ne denli üşengeçlik yaptığını gözler önüne seriyor.Şimdi, yukarıdaki solda bulunan harita Far Cry 4'ün, sağdaki ise Far Cry Primal'ın. Kırmızı ile çizilmiş detaylara baktığınızda ise inanılmaz benzerlik ortaya çıkıyor. Yani görünen o ki birçok oyuna yoğunlaşan Ubisoft, Far Cry Primal'ı yaparken "Amaaan, kim uğraşacak haritayla, al Far Cry 4'ün haritasında oynama yap sür işte" dercesine aynı haritayı ilk çağlara uyarlayarak pişirip sunmuş.

Bu noktada şu anda yeni yeni dilden dile doşalan bir gerçek olan bu durum karşısında Ubisoft tarafından gelecek açıklama merak konusu. Ama bence firma bir akıllılık yaprak "Ula zaten oyun ilk çağda, biz onu bilerek yaptık, aynı mekanın yıllar yıllar öncesi işte" gibi sıvama yapması muhtemel. Aslına bakarsanız çok da can sıkıcı bir durum değil, sonuçta oynanışı etkilemiyor, hatta 4'ü oynayanların rahatça alışabilecekleri bir harita olacak. Fakat koskoca firmada oturup iki üç noktayı değiştirmeye tenezül etmeyen dev ekibin olması da eleştiriye açık bir durum tabii.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0