• Anasayfa
  • Oyun
  • Efsane Tetris Kredi Kartı Boyutu İle Geri Döndü

Efsane Tetris Kredi Kartı Boyutu İle Geri Döndü

0
0
0
0
0
Tetris ilk olarak Haziran 1985'de Rus bilgisayar mühendisi Aleksey Pajitnov tarafından tasarlanan, 6 Haziran 1984 tarihinde yayınlanmış bir bulmaca oyunudur. Bilgisayar ortamında oynandığı gibi, asıl olarak bu oyuna yönelik çıkan oyun aletlerinde de popüler olmuştur. Özellikle 1990'larda oldukça popüler olmuştur. Rekorlar kitabının verilerine göre tüm zamanların en çok oynanan 6. oyunudur. Tetris yenilenmiş ve kredi kartı boyutuyla yeniden aramızda.
Bilgisayar oyunlarını sevmese bile herkes hayatında mutlaka bir kere Tetris’i denemiştir. 1984 yılında Alexey Pazhitnov tarafından yaratılan bu yapım aslında, geometri ve eğlenceyi bir araya getiriyor. 90’lı yıllarda zeka gelişimini olumlu yönde etkilediği için bu ünlü yapım uzmanlar tarafından çocuklara tavsiye ediliyordu. 

Tetris ilk başta oyun konsollarında hayatımıza girmişti. Classic Brick Game konsol olarak taşınabilir hale gelmişti. Gittiğimiz her yere tetrisimizi götürür olmuştuk. Sadece 2 adet kalem pille aylarca oynardık. Oyun konsollarının gelişmesi ve oyun dünyasına yepyeni oyunlar eklenmesiyle tetris popülerliğini kaybetti.Her ne kadar gerçekçi oyunlar yapılsa da tetris yine ara ara dönüp oynadığımız oyunlardan birtanesi. Arduboy firması ise Tetris severlere ve bu heyecanı yine hayatın her anında tekrar tekrar yaşamak isteyenlere çok güzel bir haber verdi. Bildiğimiz o efsanevi tetris yine aramızda. Üstelik taşımasıda çok kolay. Kredi kartı boyutunda her yere götürebilirsiniz.İnternet bağlantısı sayesinde yaptığınız yüksek sonuçları anında tetris platormunda paylaşabilir veya çevrimiçi olarak tetris oynayabilirsiniz.Usb ile tam şarj ettiğinizde 6 saat boyunca tetrisinizi oynayabiliyorsunuz. Oled ekranı sayesinde bildiğiniz ve özlediğiniz o klasik ve orijinal tetris ekranında heyecana kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Üzerinde bulunan 6 tuşla rahatlıkla tetrisinizi oynayabiliyorsunuz. Taşımasıda oldukça rahat. Cüzdanınızda rahatlıkla her yere taşıyabilirsiniz. 49 dolardan satışa sunulan tetrisi buradan sipariş edebilirsiniz.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0