• Anasayfa
  • Oyun
  • Hazır Olun: Commodore 64, HDMI Port Desteğiyle Geri Dönüyor

Hazır Olun: Commodore 64, HDMI Port Desteğiyle Geri Dönüyor

2
0
0
0
0
Orta yaş oyun severlerin bir zamanlar rüyalarını süsleyen cihazlar arasında yer alan Commodore 64, Retro Games adındaki şirket sayesinde geri dönüyor.
Amiga ile birlikte 90’lı yıllara damgasını vuran cihazlar arasında yer alan Commodore 64, TV ekranlarında olacak şekilde tekrar karşımıza çıkıyor. Yeni nesil Commodore 64, orijinal tasarımından biraz daha küçük olmasına rağmen standardını koruduğu bir tasarıma sahip olacak. 

HDMI portuna sahip olmasıyla birlikte TV’ye ya da ayrı bir monitöre kolaylıkla bağlanabilen 64, SD kart yuvası, mini ve normal USB portları sayesinde daha farklı fonksiyonlar için de kullanım desteğini sunuyor.

Cihazın biraz daha iyileştirilerek yeniden çıkması, ‘eski oyunlar olmadan tadı çıkmaz ki bunun?’ gibi bir düşünceyi kafanızda oluşturabilir fakat bu konuda da rahat olun. Şirket (Retro Games), cihaz için geliştirilen yeni oyunların yanında birçok klasik oyuna da yer verecek. Bu cihazın yanı sıra 64 SX adında bir cihaz daha gelecek. 64’le birlikte çıkması beklenen bu cihaz, tek başına çalışacak ve üzerinde bir LCD ekran barındıracak. Yine micro-HDMI kablo sayesinde TV ya da harici monitöre bağlanabilecek.64’ün bu yılın Aralık ayında, 64 SX’in ise Nisan 2017’de çıkması planlanıyor, tabii Indiegogo’dan yeterli desteği alabilirlerse. Şu an için 32 bin dolar civarında fon desteği alan kampanya, eğer kalan bir ay süre içerisinde 150 bin dolara ulaşırsa planlanan tarihlerde cihazların satışlarına başlanacak.

2
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
0
0
0
0