• Anasayfa
  • Oyun
  • Yerli Oyun The Crack Steam Greenlight'ta Destek Bekliyor

Yerli Oyun The Crack Steam Greenlight'ta Destek Bekliyor

1
0
0
0
0
Yerli Oyun The Crack Steam Greenlight'ta Destek Bekliyor
Geçtiğimiz günlerde video incelemesini de yaptığımız mobil oyun Mushboom'un ardından yerli oyun piyasasındaki hareketlilik devam ediyor. Bu sefer bir bilgisayar oyunu var karşımızda: The Crack.
Geçtiğimiz günlerde video incelemesini de yaptığımız mobil oyun Mushboom'un ardından yerli oyun piyasasındaki hareketlilik devam ediyor. Bu sefer bir bilgisayar oyunu var karşımızda: The Crack.

Küresel pazarı hedefleyen son yerli oyun projelerinden biri olan ve Wetbass Stüdyo tarafından geliştirilen The Crack, Steam Greenlight'ta destek bekliyor.

Uzay Armağan tarafından kurulan Wetbass Stüdyo, ilk projesi The Crack ile adından söz ettirecek gibi görünüyor. Oyunun seslendirmelerini ve video efektlerini Ryan Cooper'ın üstlendiği The Crack'in senaryo ve oyun tasarımında ise Atıl Önder rol alıyor. Yazılım ve tasarım kısmını ise stüdyonun kurucusu olan Uzay Armağan üstlenmiş durumda.

 FPS Türünde Tower Defense Oyunu

Klasikleşen Tower Defense (Kule Savunma) oyunlarına benzer bir anlayışı FPS (First-Person Shooter) konseptiyle birleştiren The Crack, aksiyon öğeleriyle oyuncuları kendine çekmeye çalışıyor. Oyunun adının The Crack (Çatlak) olmasının sebebi, hükümetin yıllardır yaptığı teknolojik araştırmalar sonucu yanlışlıkla açtığı bir başka boyutun kapısını açmış olmaları. Ve elbette her açık duran kapıdan giren yaratıklar, The Crack oyununda da dünyamıza giriş yapıyorlar. Oyuncuların canlandırdığı karakter ise NPI isimli (Ulusal Paranormal İstihbarat) ajansın görevlendirdiği bir komutan.

Pre-Alpha versiyonunda olan oyun, Steam Greenlight'ta oylama sürecinde. Uzay Armağan, yaptığı açıklamada The Crack'in oylamada ilk 100 oyun içerisinde bulunduğunu ve bu sürecin başarıyla geçmesinin ardından Steam üzerinden oyunu satışa sunacaklarını belirtti. The Crack; Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerine aynı anda gelecek. Siz de yerli oyun The Crack'e destek olmak için Steam'e hesabınızla giriş yapıp buradan oy kullanabilirsiniz.

Kendi kaynaklarıyla oyun geliştiren Wetbass Stüdyo, önümüzdeki dönemde herhangi bir yatırım almayı planlamıyor. Indiegogo'nun bağış-destek sistemini deneyeceklerini açıklayan Uzay Armağan, oyunun görsel ve efektlerinin henüz son halini almadığını ve oyunun gelişiminin devam ettiğini yaptığı açıklamalarda söyledi.

 The Crack'in Çıkış Tarihi Ne?

Yerli bir bağımsız oyun girişimi olan The Crack'in tamamlanma tarihi şimdilik 2014'ün ilk yarısı gibi görünse de süreç uzayabilir.

The Crack'in tanıtım videosu aşağıda izlenebilir:
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0