• Anasayfa
  • Oyun
  • ​Yarış Oyunu The Crew’de CHP Logosunun Ne İşi Var?

​Yarış Oyunu The Crew’de CHP Logosunun Ne İşi Var?

7
1
0
0
0
2 Aralık'ta piyasaya sunulan The Crew yarış oyununda CHP logosu yayınlandı.
Ubisoft tarafından geliştirilen The Crew yarış oyununda CHP logosu dikkat çekti. Oyunun Mazda Laguna Seca pistinde yarışan Argharn Gaming isimli YouTube kullanıcısı, durumu fark ederek video çekti. Videonun hızla yayılması, konunun Türkiye gündemine taşınmasına neden oldu. Olay sonrası açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) durumdan haberlerinin olmadığını belirtti. 
CHP'nin durumdan habersiz olması kafaları karıştırdı. Logonun nasıl orada olabileceği konusunda bir kaç iddia bulunuyor. Bu konuda kullanıcılara en mantıklı gelen fikir Google reklamları oldu. Oyunun yazılımında reklam bölümleri, Google reklamlaryla bağlantılı ise CHP logosu yayınlanmış olabilir. Ancak oyun içindeki reklamların değişmemesi bu teoriyide kullanıcıların gözünde geçersiz kılıyor.

Kullanıcılar bunun dışında oyunun yamalı olabileceğini düşündü. Oyunun yayınlanmasının ardından geçen 1 haftalık süre, yama yapmak için mümkün bir süreçti. Ancak oyuna sahip olan ve hiç mod kullanmayan kullanıcıların reklamı görmesi nedeniyle, bu da ihtimalleri azaltıyor. Oyun geliştiricilerin konuyla ilgili açıklama yapmaması, belki de logonun kasıtlı olarak yerleştirildiğine işaret ediyor.Son olarak isim benzerliği konuşuluyor. Ancak hem kısaltmanın hem de logonun aynı olduğu başka bir kuruluş bulunamıyor. Sonuç olarak oyunda ki CHP logosu belirsizliğini korumaya devam ediyor. Logoyla ilgili açıklama yapan CHP, konunun araştırılacağını belirtti. Gizemli logonun sırrı yakın zamanda ortaya çıkacaktır. 

DÜZENLEME : Son iddialara göre, (CHP) - coasthigh.com adlı firmanın kısaltması olduğu ve logoların karıştığı yönünde. Tabi böyle bir durum var ise olay daha da komik. Gelişmeleri takip ediyoruz.


 
7
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
1
0
0
0