• Anasayfa
  • Oyun
  • ​The Elder Scrolls 6'nın Gelmesini Bekleyenler Epey Bekleyebilir

​The Elder Scrolls 6'nın Gelmesini Bekleyenler Epey Bekleyebilir

3
0
0
0
0
The Elder Scrolls 6'nın duyurusu yapıldı, serinin hayranları da beklemeye koyuldu. Ancak oyunun gelmesi epey bir uzun sürecek gibi.
Geride bıraktığımız E3 2016 etkinliğinde geleceğinin duyurusu yapılan ve bu bağlamda oldukça ilgi çeken oyunların başında The Elder Scrolls 6 vardı. Bethesda tarafından duyurusu gerçekleştirilen oyuna dair henüz elimizde bir şey yok, ancak duyurunun resmi olarak yapılmış oluşu pek çok kişiyi de heyecanlandırmıştı.

Ne var ki resmi duyurunun ardından TES 6'ya dair olan beklenti, epey bir uzun sürebilir. Zira oyunun geliştiricisi Bethesda'nın yakın süre zarfında TES 6 planı mevcut değil. Resmi Twitter hesabı üzerinden yeni oyunu bekleyen bazı kullanıcıların sorularını yanıtlayan Bethesda başkan yardımcısı aynı zamanda 'marketing' yetkilisi Pete Hines, oyunu bekleyeneleri biraz hayal kırıklığına uğratacak açıklamalarda bulundu.
 

Şu an için özellikle grafik bağlamında daha gelişmiş, bir nevi 'yeni nesil Skyrim' olarak adlandırılan Skyrim: Special Edition üzerine yoğunlaşan Bethesda, sonrasında da 'Beyond Skyrim' başlığı ile bir modlama projesi sunabilir. The Elder Scrolls 6 ise bu iki proje tam anlamıyla hazır olup sunulduktan sonra geliştirilmeye başlanacak.Skyrim: Special Edition'ın çıkış tarihi 28 Ekim 2016 olarak açıklanmış durumda. Sonrasında ise Beyond Skyrim projesi gelecek. Yani TES 6'nın geliştirilme aşamasının start'ı, en iyi ihtimalle önümüzdeki yılın ortalarını bulacak. Bu da The Elder Scrolls 6'nın 2018-2019 gibi karşımıza çıkma ihtimalini doğuruyor.

Bu arada The Elder Scrolls 5: Skyrim için yeni bir mod da yayınlanmış durumda. Enderal adını taşıyan mod, Temmuz'un başında kullanıma sunulacak.
 

Kaynak: Gamerant
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0