• Anasayfa
  • Oyun
  • The Elder Scrolls: Online Aylık Ödeme Sistemini Kaldırıyor!

The Elder Scrolls: Online Aylık Ödeme Sistemini Kaldırıyor!

1
0
0
0
0
Görkem Sarıkaya adlı bir takipçimiz tarafından ele alınan ve The Elder Scrolls: Online'daki aylık ödeme sisteminin kaldırıacağına dair detaylar bu haberimizde yer almaktadır.
Zenimax firmasının Bethesda ile ortak geliştirdiği The Elder Scrolls:Online (bundan sonra kısaca TESO diye bahsedeceğiz)’ın geçmişi tam 20 yıllık The Elder Scrolls serilerine dayanıyor.

TESO, The Elder Scrolls V: Skyrim’de anlatılan olayların yaklaşık 1000 yıl öncesinde ve Tamriel’in ilk imparatoru Tiber Septim’in yükselişinden hemen önce geçiyor. Sabit bir göreve bağlı kalınmayışı ve serbest oyun stiliyle tanınan seride firma yetkilileri; aynı seriyle 4 Nisan 2014 tarihinde MMORPG (Devasa çok oyunculu çevrim içi rol yapma oyunu) dalına da el atmıştı.

Oyunun beta sürümünü yaklaşık 11 milyon kullanıcı oynamıştı ve birçok otorite tarafından 2014 yılının en çok beklenen oyunu olarak gösterilmişti. 


 

 Aylık Ödeme Sistemi Kalkıyor!   


Aylık ödeme sistemiyle kullanıcılara sunulan oyun; gerek aylık oynama ücreti, gerekse oyundaki hatalar sebebiyle 700 bin kullanıcıya kadar düştü. Ancak oyunun çıkış tarihinden bugüne kadar hatalar konusunda da çok büyük gelişmeler katettiği su götürmez bir gerçek.

Oyun 17 Mart 2015 tarihinden itibaren Buy To Play (Satın Al Oyna) oluyor. Yani oyunu oynamak istiyorsanız artık bir kez satın alıp aylık ücret ödemeden oynayabileceksiniz.

17 Mart tarihinden itibaren oyunun adında da değişikliğe gidiliyor. Oyunun adı The Elder Scrolls Online: Tamriel Unlimited olarak değiştirilecek. Bu isme de kendimizi hazırlasak güzel olur.


 

 ESO Plus Geliyor!


Aylık ücretlendirme yerine ESO Plus denen bir sistemi duyuran firma, plus paketi almayı opsiyonlu tutuyor. Alanlara ise oyunda DLC’lerle açılacak olan yeni bölgelere giriş imkanı,oyun içi para ve fazladan oyun puanı sunulacak.

Ayrıca oyun içi bir mağazanın da aktif olacağının duyurusunu yapan firma, burada satılan ürünlerin oyun içi rekabeti etkilemeyeceğini söyledi.


 

 Konsollar İçin Çıkış Tarihi De Belli oldu!


Şimdilik PC ve Mac'de hizmet veren oyun firması, PlayStation 4 ve Xbox One sürümleri için çıkış tarihini de açıkladı. TESO, yeni nesil oyun konsollarında ise 9 Haziran 2015 tarihinde kendini gösterecek.

Oyunun en son çıkan “muhteşem ötesi” diye nitelendirebileceğimiz tanıtım videosunu ise aşağıdan izleyebilirsiniz:
 


Not: Gönüllü olarak bu yazıyı yazarak bize gönderen Görkem Sarıkaya'ya teşekkür ederiz. Ellerine sağlık.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0