• Anasayfa
  • Oyun
  • The Witness Oyunundaki Basit Bir Grafik Hatası, Birçok Oyuncunun Hasta Olmasına Sebep Oldu!

The Witness Oyunundaki Basit Bir Grafik Hatası, Birçok Oyuncunun Hasta Olmasına Sebep Oldu!

0
0
0
0
0
Uzun bir zamandır beklenen ve güzel de gelir elde eden The Witness’ın oyuncularda hastalık oluşmasına sebep olduğu ortaya çıktı.
Gündelik yaşantımızda ‘deniz tutması’ ya da ‘araç tutması’ gibi durumlarda karşılaştığımız Motion Sickness (Hareket Hastalığı), son günlerde The Witness’la anılmaya başlandı. 

2016 Ocak ayında PC ve PS4 platformları için piyasaya sürülen ve 2016 yılının macera türündeki en iyi oyunları arasında gösterilen The Witness, aslında başarısını elde ettiği satış rakamlarıyla da kanıtlamış durumda. Jonathan Blow, The Witness’ın henüz ilk haftasında toplam 100 bin adet kopyasının satıldığını ve 5 milyon dolar gelir elde edildiğini duyurmuştu. Fakat oyunun piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra birçok oyuncunun ve dünya genelinde tanınmış editörlerin benzer şikayetlerle hastaneye başvurması, The Witness’ta bir gariplik olduğu şüphelerinin iyice artmasına sebep oldu.Yapılan araştırmalar, oyuncuların baş dönmesi ve mide bulantısı gibi şikayetlerle hastaneye başvurmasının sebebinin oyundaki basit bir grafik hatadan kaynaklandığını ortaya çıkardı. The Witness’ın yapımcı firması Thekla, oyunun görüş alanı (FOV) konusunda 16:9 ekranlar için 84 derece gibi çok fazla kullanılmayan bir değer belirlemiş. Bu da oyuncular üzerinde bu şekilde bir etki yaratmış.

Bu arada bir oyuncu, The Witness’ı yalnızca 26 dakika içerisinde bitirmeyi başarmış. Eğer ilginizi çekerse Azorae isimli YouTube kullanıcısının paylaştığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0