This War Of Mine İnceleme

2
1
1
1
0
This War Of Mine ile sivil insanların savaşta yaşadıkları zorlukları adeta iliklerinize kadar hissedecek ve kendinizi savaşın içindeymiş gibi zannedeceksiniz. 
This War Of Mine ile sivil insanların savaşta yaşadıkları zorlukları adeta iliklerinize kadar hissedecek ve kendinizi savaşın içindeymiş gibi zannedeceksiniz.
 
Çoğu savaş oyununda yönettiğimiz ana karakter, ya doğuştan yetenekli ya da zamanla kahraman olan insanlardı. Şimdi bu düşüncelerden arınmanızı ve güçsüz, korkak, ölebilen bir karakter olmanızı istesem çok mu şey istemiş olurum?
 
Evde otururken hiç beklemediğiniz bir anda çok yakınınızda bombalar patlıyor ve insanlar ölüyor. Kurtulan insanlar ise kapınızı çalıyor ve sizden yardım istiyorlar ama yemeğiniz ve suyunuz kısıtlı. Ne yapardınız?Oyuna, yıkık dökük bir apartmanda 3 ya da 4 karakter ile başlayıp, hayatta kalmaya çalışıyoruz. Önce apartmanı üstünkörü temizleyip işe yarayabilecek eşyaları çantamıza koyuyoruz. Daha sonra alet edevat yapacağımız çalışma masasını inşa ediyoruz. Tabii bunları gece olmadan yapmamız gerekiyor. Oyunda gece ve gündüz döngüsünü çok iyi oturtmuşlar. Gündüz evi düzenle, yemek pişir, yaralı biri varsa ilk yardım yap, dışarıdan gelen insanlarla eşya takası yap gibi rutin olan işleri yapıyoruz, ama gece olunca işler değişiyor. Dışarı çıkıp başka dükkan ve binalara girip işimize yarayan eşyaları yağmalayıp eve geri dönüyoruz ki ne görelim başka insanlarda bizim eve gelip her şeyi yağmalamışlar. (ee hayat böyle işte "keser döner sap döner, gün gelir hesap döner")
 


This War Of Mine, oynanış tarzı olarak diğer oyunlardan farklı olsa da, hayatta kalma oyunları arasında ilk sıralara girmeyi hak eden bir oyun olmayı başarmış. Yaptığınız işler, verdiğiniz kararlar sonradan sizi düşündürebiliyor. Bazen tek kurşunla ölüyor bazen de üzüntü ve depresyondan hasta oluyorsunuz.

 

Hayatta kalma oyunlarına farklı bir bakış açısı getiren This War Of Mine, kesinlikle oynamanız gereken oyunlar arasında kendine yer edinecektir. 

GRAFİK: 9,5
HİKAYE/ATMOSFER: 9,4
OYNANABİLİRLİK: 8,8
TOPLAM PUAN:9,2

[Oyunun fiyatı: Steam 31 TL ]
2
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
1
0