• Anasayfa
  • Oyun
  • Sadece Bir Tweet’e Sığabilen Dünyanın En Küçük Koda Sahip Oyunu: Tiny Twitch

Sadece Bir Tweet’e Sığabilen Dünyanın En Küçük Koda Sahip Oyunu: Tiny Twitch

0
0
0
0
0
Sadece Bir Tweet’e Sığabilen Dünyanın En Küçük Koda Sahip Oyunu: Tiny Twitch
Alex Yoder isimli uygulama geliştiricinin Twitter hesabından paylaştığı kod, bu zamana kadar ki en küçük oyun kodu olabilir.
Şirketimiz olan İzmo Bilişim’e ait Online Kafa Topu oyununu (iOS - Android) hala bilmeyeniniz varsa ıslak odunla döveriz, fakat konumuz bu değil. Online Kafa Topu geliştirilme sürecini tam olarak 1 yıldan fazla bir sürede tamamladı, ki hala geliştirilmeye devam ediyor. Oyun sektöründe işler bu şekilde yürürken Twitter’dan Alex Yoder isimli bir arkadaş, sanki bize nazire yaparmış gibi yalnızca bir tweet’e sığacak küçüklükte oyun kodunu paylaştı. 

Oyunun hikayesi ise şu şekilde. Ben Porter isimli bir Twitter kullanıcısı, hesabından “tek bir tweet’e sığabilecek oyun kodlaması” konu başlığında meydan okuyan bir Tweet atmıştı. Alex Yorder da Ben Porter’ın 27 Haziran’da meydan okuduğu Tweet’e karşılık olarak aradan 3 gün geçtikten sonra bir Tweet’e sığan oyunun kodunu gönderdi. 
 
Oyunun adı Tiny Twitch. Ekrandaki X karakterine tıklanarak oynanan oyunda, X’e her tıkladığınızda harf farklı bir yerde beliriyor. Aradan minimum düzeyde zaman geçerek tekrar X’e tıklamanız gerekiyor. 17 ve üzerindeki sayılara ulaşanların başarılı sayıldığı oyunun linkine ise şuradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0