XBOX'ın En Yeni Shooter Oyunu Titanfall

0
0
0
0
0
XBOX'ın En Yeni Shooter Oyunu Titanfall
Respawn Entertainment tarafından geliştirilen FPS oyunu TitanFall oyunu Xbox 360, Xbox One ve PC(Windows) platformlarına çıkış yapacak. Electronics Arts bu oyun için Microsoft ile özel olarak anlaşmış durumda ve muhtemelen oyun hiç bir zaman Playstation platformuna veya diğer oyun konsollarına çıkış yapmayacak gibi görünüyor.
Respawn Entertainment tarafından geliştirilen FPS oyunu TitanFall oyunu Xbox 360, Xbox One ve PC(Windows) platformlarına çıkış yapacak. Electronics Arts bu oyun için Microsoft ile özel olarak anlaşmış durumda ve muhtemelen oyun hiç bir zaman Playstation platformuna veya diğer oyun konsollarına çıkış yapmayacak gibi görünüyor. Ancak ilerleyen zamanlarda bir sürpriz olur mu orası mechul. Oyun 13 Mart 2014 tarihinde piyasaya sürülecek. Titanfall'ın hedefi tamamen Multiplayer olacak oyunun alışılageldik Single Player modu bulunmayacak bunun yerine Multiplayer modunda yer alan hikayeyi oynayacağız.

 Bambaşka Bir FPS Deneyimi


Klasik olarak FPS oyunlarınının dinamikleri sabittir demek yanlış olmayacaktır. Oynanışları açısından aralarında farklılıklar olsa da temelde Multiplayer FPS oyunlarında ya belirli görevleri yerine getirmek zorunda oluruz yada tüm düişmanları yok etmek ve bunları yaparken izlenecek taktikler neredeyse her FPS oyununda aynı yada birbirine çok benzer olmaktadır. Ancak TitanFall'da bu tamamen değişiyor. TitanFall'da yer alan mechalar sayesinde oynanış sistemi çok farklı ve bir o kadar da başarılı bir hale geliyor. Oyun içerisinde dilerseniz serbestçe etrafta dolabilen bir asker olabilir veya "Titan" adlı verilen mechaların birini kullanabilirsiniz. İlk bakışta Titanları kontrol etmenin daha avantajlı olduğunu düşünebilirsiniz ancak bu konuda yanılıyorsunuz çünkü askerlerin elinde bulunan bozuka sayesinde Titanlara ciddi manada hasar verebiliyorsunuz. Üstelik askerlerin üzerinde yer alan Jetpack'ler sayesinde ani hareket etme şansınız bulunuyor. Oyun içerisinde ki bu oynanış dengesi gerçekten başarılı olduğunu söyleyebiliriz.


Oyunda birden farklı Titan modeli yer alacak ve her Titan modelinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunacak. Ağır hareket eden ancak hasar gücü yüksek olan Titanların olacağı gibi hızlı hareket eden ancak daha düşük miktarda hasar veren Titanlarda oyun içerisinde yer alacak. Oyunn haritaları da takımlar için büyük önem taşıyacak örneğin dar alanlarda asker daha avantajlı durumdayken geniş alanlarda Titanlar daha avantajlı durumda oluyor. 
 

 Single Player Modu Bulunmuyor!


Yazımızın en başında da bahsettiğimiz üzere TitanFall oyununda Single Player modu bulunmayacak. Kaldı ki bu bana göre büyük bir eksiklik ve beni hayal kırıklığına uğratan bir durum. Genel olarak baktığımızda çoğu FPS oyununda hikaye modunu bitiren kişiler direkt olarak oyunun Multiplayer moduna giriyor ve artık oyunu yalnızca Multiplayer modunda oynuyordu. Bu açıdan baktığımızda Call of Duty ve Battlefield gibi oyunların hikaye modlarının daha geri planda olduğunu görebilirsiniz işin açıkcası ben TitanFall'un da aynı stratejiyi izlemesini beklerdim. Oyunda bir Single Player hikaye modunun yer alması ancak bu hikaye modunun Multiplayer moduna kıyasla daha geri planda olmasını beklerdim. Her ne kadar Single Player hikaye modu bulunmasa da Multiplayer modunda bazı sinematikler yer alacak ve bu sinematiklar sayesinde oyunun temel hikayesi hakkında fikir sahibi olabileceğiz. 

Single Player modu dışında şuana kadar elimizde bulunan bilgiler doğrultusunda ben oyunu çok beğendiğimi söyleyebilirim. Klasik FPS'lerin monoton havasının yer almayacağı ve reflekslerin çok daha ön planda olacağı bir FPS oyunu olan TitanFall'u kesinlikle denemenizi öneriyoruz. Ayrıca şunuda belirtmekte fayda var ki TitanFall'ın beta testlerine 17 Şubat tarihinde başlanacak. Oyunun resmi sitesine girip betaya kayıt olanlar arasından seçilen kişilere beta kodları gönderilmeye başlanacak. Oyunun betasında üç farklı oyun modu ve iki farklı harita yer alıyor. İlerleyen zamanlarda beta testlerine daha fazla harita veya modun gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0