• Anasayfa
  • Oyun
  • 11 Yaşındaki Minik Yazılımcı Ömür Efe Güçlü’nün 3 Boyutlu Oyunu TopLA, Google Play Store’da Yayınlandı!

11 Yaşındaki Minik Yazılımcı Ömür Efe Güçlü’nün 3 Boyutlu Oyunu TopLA, Google Play Store’da Yayınlandı!

2
1
0
0
0
11 Yaşındaki Minik Yazılımcı Ömür Efe Güçlü’nün 3 Boyutlu Oyunu TopLA, Google Play Store’da Yayınlandı!
Henüz 11 yaşında olan Ömür Efe Güçlü, 3 boyutlu TopLA isminde bir oyun geliştirerek Google Play Store’da indirmeye sundu.
Normalde 11 yaşındaki bir çocuğun ilgi alanı Flash oyun siteleri olur fakat Ömür Efe Güçlü, geleceğin hangi platformda olacağını şimdiden çözmüş durumda. Yaşıtlarına göre çok daha ‘ağır’ bir işe girişen bu minik adam, 11 yaşında olmasına rağmen 3 boyutlu bir mobil oyun geliştirdi.

Efe’nin en büyük şansı ise babasının bir medya şirketi sahibi olması. Babasının ona ‘Oyun oynamak yerine oyun az’ demesi, onun mobil oyun yapma konusunda heveslenmesini sağlamış. Babasına ait şirkette stajyer olarak çalışmaya başlayan ve iş yerindeki yazılım mühendislerinden mobil oyunun nasıl yapılacağıyla ilgili tüyolar alan Efe, sonrasında kendi mobil oyununu geliştirebilecek kadar bilgi sahibi olmayı başarmış. 

Biraz oyundan bahsedecek olursak belirli bir süre içerisinde siyah toplardan kaçarak gerekli skoru toplamak ve toplamda 5 aşamadan oluşan oyunu tamamlamak. Topu hareket ettirip yönünü belirlemek için telefonunuzu o yöne doğru çevirmeniz yeterli. 

Minik adam Efe’nin oyununu Android cihazınıza indirmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz. (tabi oyunun mükemmel olmasını beklemeyin, yalnızca 11 yaşındaki bir çocuğun neler yapabileceğine dair fikir sahibi olmak için bile oyunu indirip denemek için yeterli bir sebep)
 
  TopLA


2
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
0
0
0